Deloitte-ը կդադարեցնի աշխատանքը Ռուսաստանում եւ Բելառուսում
Deloitte միջազգային աուդիտորական ընկերությունը կդադարեցնի աշխատանքը Ռուսաստանում եւ Բելառուսում, հաղորդում է ՏԱՍՍ-ը՝ վկայակոչելով ընկերության հաղորդագրությունը։
«Անցած շաբաթ Deloitte-ը հայտարարեց, որ ուսումնասիրում է Ռուսաստանում գործունեության հետ կապված հարցը: Մենք կառանձնացնենք մեր պրակտիկան Ռուսաստանում եւ Բելառուսում անդամ ընկերությունների համաշխարհային ցանցից: Deloitte-ն այլեւս չի աշխատի Ռուսաստանում եւ Բելառուսում։
Թեեւ մենք գիտենք, որ սա ճիշտ որոշում է, այնուամենայնիվ այն կազդի Ռուսաստանում եւ Բելառուսում Deloitte-ի մոտ 3000 մասնագետների վրա: Ինչպես մյուսները, մենք եւս գիտենք, որ Ռուսաստանում եւ Բելառուսում մեր գործընկերները չեն ազդում իրենց կառավարության գործողությունների վրա»,- ասված է հայտարարության մեջ։
Deloitte-ը խոստացել է հնարավորինս օգնություն ցուցաբերել նախկին աշխատակիցներին «այս անհավանական դժվար պահին» եւ աջակցել նրանց «անցումային շրջանում»։
Նշենք, որ ավելի վաղ նմանատիպ հայտարարություններով հանդես են եկել նաեւ PwC-ն, KPMG-ն ու Ernst & Young-ը։

Deloitte прекратит работу на территории России и Белоруссии
Международная аудиторская компания Deloitte прекратит работу на территории России и Белоруссии, передает ТАСС со ссылкой на сообщение компании.
«На прошлой неделе Deloitte объявила, что рассматривает вопрос, связанный с деятельностью в России. Мы отделим свою практику в России и Белоруссии от глобальной сети фирм-участниц. Deloitte больше не будет работать в России и Белоруссии.
Хотя мы знаем, что это правильное решение, тем не менее оно скажется на примерно 3 тыс. специалистов Deloitte в России и Белоруссии. Как и другие, мы знаем, что наши коллеги в России и Белоруссии не влияют на действия своего правительства»,- говорится в заявлении.
Deloitte пообещала оказать бывшим сотрудникам все возможное содействие «в это невероятно сложное время» и поддержать их в «переходный период».