Ռուսական եւ ուկրաինական արմատներով բրիտանական Revolut ֆինտեխ ընկերությունն իր հավելվածի միջոցով բաժնետոմսերի առեւտուր է գործարկում ԱՄՆ-ում, հաղորդում է Techcrunch.com-ը։Մեծ Բրիտանիայից իր հաճախորդներին ընկերությունն արդեն հնարավորություն էր ընձեռել գնել եւ վաճառել բաժնետոմսեր: Եվ այժմ Revolut-ը թույլտվություն է ստացել դառնալու լիցենզավորված բրոքեր-դիլեր ԱՄՆ-ում։Revolut-ի օգտատերերը կկարողանան առեւտուր իրականացնել 1100 արժեթղթերով, ինչպիսիք են բաժնետոմսերը Նյու Յորքի ֆոնդային բորսայում եւ NASDAQ-ում: Ընկերությունը նաեւ հասանելիություն կառաջարկի 200 ETF-ներին (exchange traded funds)։Հավելվածում օգտատերերը կկարողանան գտնել շուկայական գծապատկերներ, նորությունների վերնագրերի ընտրանի եւ տեղեկատվություն յուրաքանչյուր ETF-ի խոշորագույն ակտիվների տասնյակի մասին: Հաճախորդները կկարողանան նաեւ օգտվել գների ծանուցման գործառույթից: Ակտիվ գնելիս եւ վաճառելիս միջնորդավճար չի գանձվում: Այնուամենայնիվ, ինչպես բոլոր առեւտրային հարթակներում, կա որոշակի սպրեդ առքի եւ վաճառքի գնի միջեւ: 27.03.2020 | 10:40 Revolut ֆինտեխ ստարտափը մուտք է գործել ամերիկյան շուկա Revolut ֆինտեխ ստարտափը մուտք է գործել ամերիկյան շուկա 2020 թվականի գարնանը: «Revolut-ում մենք միշտ ենք մտածել ԱՄՆ-ի մասին: Դա թե՛ չափերով, թե՛ հնարավորություններով թիվ մեկ շուկան է: Կարծում եմ, մինչ այդ մենք պարզապես պատրաստ չէինք: ԱՄՆ-ում գործարկվելուց առաջ պետք է հիանալի պրոդուկտ մշակել, պետք է ունենալ ուժեղ բիզնես մոդել»,- մեկ տարի անց նշել էր Revolut-ի համահիմնադիր եւ գործադիր տնօրեն Նիկոլայ Ստորոնսկին:Անցած տարի ամռանը Revolut-ը նոր ներդրումային փուլի ընթացքում ներգրավել էր $800 մլն ծավալի միջոցներ, իսկ ընկերության գնահատումն աճել էր մինչեւ $33 մլրդ։ Ստորոնսկու խոսքով՝ ներդրումներն ու գնահատումը ցույց տվեցին ներդրողների վստահությունն առ այն, որ ընկերությունն ի վիճակի է մատակարարել այնպիսի պրոդուկտներ, որոնք «կբարձրացնեն հաճախորդների սպասելիքների շեմը ֆինանսական ծառայությունների ամբողջ ոլորտում»: Ստարտափը նախատեսում էր ներգրավված միջոցներն օգտագործել մարքեթինգի ասպարեզում ծախսերի ավելացման նպատակով՝ հատկապես ԱՄՆ-ում եւ Հնդկաստանում, ինչպես նաեւ նոր պրոդուկտներ մշակելու համար:Revolut ֆինտեխ ստարտափը 2015 թվականին Լոնդոնում հիմնել են ռուսաստանցի Նիկոլայ Ստորոնսկին եւ ուկրաինացի Վլադ Յացենկոն:«Ֆինտեխ» բաժնի գործընկեր` Tweet Դիտում՝ 25138

Revolut - британская финтех-компания с российскими и украинскими корнями - запускает через свое приложение торговлю акциями в США, передает Techcrunch.com.Компания уже позволяет покупать и продавать акции пользователям из Великобритании. И теперь Revolut получила разрешение стать лицензированным брокером-дилером в США.Пользователи Revolut смогут торговать 1100 ценными бумагами, такими как акции на Нью-Йоркской фондовой бирже и NASDAQ. Компания также предложит доступ к 200 ETF (exchange traded funds).В приложении пользователи смогут найти рыночные графики, подборку заголовков новостей и информацию о десяти крупнейших активах каждого ETF. Пользователи также могут настроить оповещения о ценах. При покупке и продаже актива комиссия не взимается. Однако, как и на всех торговых платформах, между ценой покупки и продажи существует некоторый спред. 27.03.2020 | 10:40 Финтех-стартап Revolut вышел на американский рынок Revolut вышел на американский рынок весной 2020 года. «В Revolut мы всегда думали о США. Это рынок номер один как по размеру, так и по возможностям. Думаю, что до этого момента мы попросту были не готовы. Перед запуском в США нужно разработать отличный продукт, нужно иметь сильную бизнес-модель»,- год спустя отмечал сооснователь и исполнительный директор Revolut Николай Сторонский. Летом прошлого года в ходе нового инвестиционного раунда Revolut привлек $800 млн инвестиций, а оценка компании выросла до $33 млрд. По словам Сторонского, инвестиции и высокая оценка продемонстрировали уверенность инвесторов в том, что компания способна поставлять продукты, «которые поднимут планку ожиданий клиентов во всей отрасли финансовых услуг». Cтартап планировал использовать привлеченные средства для увеличения расходов на маркетинг, особенно в США и Индии, и на разработку новых продуктов.Финтех-стартап Revolut в 2015 году основали в Лондоне россиянин Николай Сторонский и украинец Влад Яценко. Партнер раздела «Финтех» - Tweet Просмотры 25171