Ռուսական արմատներով բրիտանական Revolut ֆինտեխ ստարտափը մուտք է գործել ամերիկյան շուկա:Ինչպես հաղորդում է Bloomchain.ru-ն, նախօրեին ընկերությունը տեղեկացրել է, որ այսուհետ ԱՄՆ յուրաքանչյուր բնակիչ կարող է գրանցել Revolut օգտահաշիվ եւ պատվիրել դեբետային քարտ:Քանի որ ընկերությունը Միացյալ Նահանգների տարածքում բանկային գործունեության ծավալելու լիցենզիա չունի, Revolut-ը կհամագործակցի Metropolitan Commercial Bank-ի հետ: 10.03.2020 | 16:46 Revolut-ը մտադիր է բրիտանական բանկային լիցենզիա ստանալ Սկզբնական շրջանում Revolut-ի օգտատերերին ԱՄՆ-ում հասանելի կլինեն հավելվածի միայն բազային գործառույթները: Նրանք կարող են ավանդ դնել, հաշվից հանել եւ գումար ուղարկել, ինչպես նաեւ աշխատավարձ ստանալ օգտահաշվի միջոցով: Ինչպես եւ եվրոպական շուկայում, Revolut-ի դեբետային քարտը բազմարժութային է՝ փոխարկել գումարը կարելի է անմիջապես հավելվածի մեջ: «Revolut-ում բազմիցս նշել են, որ ԱՄՆ-ն ստարտափի համար զարգացման առաջնային շուկաներից է: ԱՄՆ շուկա մուտք գործելը հանդիսացավ Ռուսաստանում աշխատելու նրա ծրագրերից հրաժարվելու պատճառներից մեկը,- գրում է պարբերականը: «Ֆինտեխ» բաժնի գործընկեր` Tweet Դիտում՝ 20859

Британский финтех-стартап с российскими корнями Revolut вышел на американский рынок. Как сообщает Bloomchain.ru, накануне компания сообщила, что теперь любой житель США может зарегистрировать аккаунт Revolut и заказать дебетовую карту.Поскольку у компании Николая Сторонского нет лицензии на ведение банковской деятельности на территории Соединенных Штатов, партнером Revolut выступит Metropolitan Commercial Bank. 10.03.2020 | 16:46 Revolut намерен получить британскую банковскую лицензию На первых порах пользователям Revolut в США будут доступны только базовые функции приложения. Они смогут депонировать, снимать и пересылать деньги, а также получать заработную плату на счет своего аккаунта. Также, как и на европейском рынке, дебетовая карта Revolut является мультивалютной - конвертировать деньги можно прямо внутри приложения.«В Revolut неоднократно подчеркивали, что США является для стартапа одним из приоритетных рынков развития. Выход на американский стал одной из возможных причин отмены запуска приложения в России»,- пишет издание. Партнер раздела «Финтех» - Tweet Просмотры 20856