Revolut-ը կզբաղվի բաժնետոմսերով
Ռուսական արմատներով բրիտանական Revolut ֆինտեխ ընկերությունը գործարկել է բաժնետոմսերի առուվաճառքի գործառույթը, հայտնում է Rusbase բիզնես պորտալը:
Ծառայությունը հնարավորություն է ընձեռում Nasdaq եւ NYSE բորսաներից 300 ընկերությունների բաժնետոմսեր գնել եւ վաճառել:
Այս հնարավորությունից կարող են օգտվել Revolut Metal քարտապանները: Հաճախորդները կարող են ամսական մինչեւ 100 գործարք կատարել առանց միջնորդավճարների, այնուհետեւ մեկ գործարքի համար միջնորդավճարը կկազմի £1:
Revolut-ի հաղորդագրությունում նշվում է, որ փորձարկման փուլում միջնորդավճարներ չեն գործի: Այդ փուլի ավարտի մասին ընկերությունը խոստանում է հայտարարել նախապես:
Revolut-ը բանկային ծառայություն է, որը հնարավորություն է տալիս հաշիվներ բացել, տարադրամ փոխանակել եւ ներքին ու միջազգային փոխանցումներ կատարել: Ստարտափը 2015թ. Լոնդոնում հիմնել են ռուսաստանցի Նիկոլայ Ստորոնսկին եւ ուկրաինացի Վլադ Յացենկոն:
2018թ Revolut-ը դարձավ միլիարդատեր ընկերություն: Այն գնահատվեց $1,7 մլրդ: Տարվա վերջին Revolut-ը հայտարարեց, որ մտադիր է դուրս գալ Ճապոնիայի, Սինգապուրի եւ ԱՄՆ-ի շուկաներ:

Revolut займется акциями
Британская финтех-компания с российскими корнями Revolut запустила сервис торговли акциями, cообщает бизнес портал Rusbase.
Сервис позволяет покупать и продавать акции 300 компаний, которые торгуются на фондовых биржах NYSE и Nasdaq.
Опция доступна для держателей карт Revolut Metal. Клиенты могут совершать до 100 операций в месяц без комиссий, затем размер комиссии составит £1 за сделку.
В сообщении Revolut отмечается, что в период бета-тестирования комиссии действовать не будут. Об окончании этого периода компания обещает уведомить заранее.
Revolut - банковский сервис, который позволяет открывать счет, обменивать валюты и делать внутренние и международные переводы. Стартап в 2015 году в Лондоне основали россиянин Николай Сторонский и украинец Влад Яценко.
В 2018 году Revolut стал «единорогом». Оценка компании превысила $1 млрд и составила $1,7 млрд. В конце года компания объявила, что планирует выйти на рынки Японии, Сингапура и США.