Wildberries առցանց ռիթեյլերը վերադարձել է իր նախկին անվանը, այն այլեւս չի կոչվում «Ягодки»: Սրանում համոզվել է ՏԱՍՍ-ի թղթակիցը։ Երկուշաբթի կեսօրին Wildberries-ի կայքի գլխավոր հատվածում փոխվել էր անունը՝ դառնալով «Ягодки»: 15.08.2022 | 15:32 Wildberries-ը փոխել է կայքի անվանումը՝ դարձնելով «Ягодки» Ավելի ուշ ընկերությունից հայտնել էին, որ կայքի նոր անվանումը մարքեթինգային արշավի մաս է, ընկերությունը չի հաստատել կամ հերքել կայքի անվանումը մշտապես փոխելու փաստը։Հունիսին Wildberries-ի ղեկավար Տատյանա Բակալչուկը չէր բացառել, որ կմտածի ընկերության անվանումը ռուսերենով վերաբրենդավորելու հնարավորության մասին։Այս մասին նա ասել էր «Ռուսաստանյան ռիթեյլի շաբաթ» համաժողովում՝ ի պատասխան ՌԴ արդյունաբերության եւ առեւտրի նախարար Դենիս Մանտուրովի հայտարարությանը, որ մանրածախ եւ արդյունաբերության ոլորտներում օտարերկրյա անվանումների գերակայություն է: Tweet Դիտում՝ 9032

Сайт онлайн-ретейлера Wildberries вернулся к прежнему названию, он больше не называется «Ягодки». В этом убедился корреспондент ТАСС.В понедельник днем сайт маркетплейса Wildberries сменил название на «Ягодки». Позже в компании заявили, что новое название сайта стало частью маркетинговой акции, в компании не подтверждали и не опровергали факт смены названия сайта на постоянной основе. 15.08.2022 | 15:32 Wildberries поменял название сайта на «Ягодки» Ранее глава Wildberries Татьяна Бакальчук не исключила, что подумает о возможности ребрендинга названия компании на русском языке. Об этом она сообщила на форуме «Неделя российского ретейла».Министр промышленности и торговли РФ Денис Мантуров в ходе форума отметил, что в ретейле и промышленности - засилье иностранных наименований.При этом представители бизнеса указывали, что иностранные названия в товарах способствуют их более активным продажам из-за сложившейся в обществе традиции воспринимать иностранные названия как более престижные. Tweet Просмотры 9012