Wildberries առցանց ռիթեյլերը փոխել է կայքի անվանումը՝ դառնալով ռուսալեզու «Ягодки»:RBC-ի փոխանցմամբ՝ նոր անվանումը տեղադրվել է կայքի գլխավոր հատվածում: Փոխվել է նաեւ դիզայնը՝ մանուշակագույն ֆոնին հայտնվել են հատապտուղներ։ Կայք տանող հղումը մնացել է նույնը։ 07.06.2022 | 17:25 Բակալչուկը կմտածի Wildberries-ը ռուսերենով վերաբրենդավորելու մասին Հունիսին Wildberries-ի ղեկավար Տատյանա Բակալչուկը չէր բացառել, որ կմտածի ընկերության անվանումը ռուսերենով վերաբրենդավորելու հնարավորության մասին։ Այս մասին նա ասել էր «Ռուսաստանյան ռիթեյլի շաբաթ» համաժողովում՝ ի պատասխան ՌԴ արդյունաբերության եւ առեւտրի նախարար Դենիս Մանտուրովի հայտարարությանը, որ մանրածախ եւ արդյունաբերության ոլորտներում օտարերկրյա անվանումների գերակայություն է:Միաժամանակ, բիզնեսի ներկայացուցիչները նշել էին, որ ապրանքների օտարերկրյա անվանումները նպաստում են դրանց ավելի ակտիվ վաճառքին` հասարակության մեջ ձեւավորված ավանդույթի շնորհիվ` օտար անուններն ավելի հեղինակավոր ընկալելու առումով:«Ես չեմ կարող խոստանալ, որ մենք ռեբրենդինգ կիրականացնենք։ Կմտածենք»,- այն ժամանակ ասել էր Բակալչուկը։ Tweet Դիտում՝ 8282

Маркетплейс Wildberries сменил название своего сайта на русскоязычное «Ягодки». Ссылка, которая ведет на сайт, осталась прежней. Как передает RBC, новое название размещено в шапке сайта. Изменилось и ее оформление: на фирменном фиолетовом фоне появились ягоды. Ссылка, которая ведет на сайт, осталась прежней. 07.06.2022 | 17:25 Бакальчук подумает о ребрендинге названия компании на русском языке В июне этого года, глава Wildberries Татьяна Бакальчук не исключила, что подумает о возможности ребрендинга названия компании на русском языке. Об этом она сообщила на форуме «Неделя российского ретейла» в ответ на заявление министра промышленности и торговли РФ Дениса Мантурова о том, что в ретейле и промышленности - засилье иностранных наименований.При этом представители бизнеса указывали, что иностранные названия в товарах способствуют их более активным продажам из-за сложившейся в обществе традиции воспринимать иностранные названия как более престижные.«Я не могу обещать, что мы сделаем ребрендинг. Подумаем»,- сказала тогда Бакальчук. Tweet Просмотры 8268