Visa վճարային համակարգի թիմը կրիպտոտարածքում զարգանալու համար դիտարկում է մի քանի ճանապարհ, ներդրողների հետ հեռախոսազրույցի ժամանակ ասել է ընկերության գլխավոր տնօրեն Ալֆրեդ Քելին:Զրույցի ընթացքում Visa-ի ղեկավարը հաստատել է կազմակերպության թիմի ակտիվ աշխատանքը կրիպտոծառայությունների զարգացման ուղղությամբ: Նրա խոսքով՝ ընկերությունը հետաքրքրված է ինչպես դասական կրիպտոարժույթներով (օրինակ՝ բիթքոինով), այնպես էլ թվային ակտիվների այլ տեսակներով, այդ թվում՝ սթեյբլքոիններով եւ կենտրոնական բանկի թվային արժույթներով (Central bank digital currency - CBDC):«Մենք կենտրոնացած ենք հինգ հնարավորությունների վրա, որոնց տեսնում ենք այս տարածքում: Կարծում եմ, կրիպտոն մի տարածք է, որտեղ մենք լավ կողմնորոշվում ենք եւ որին հակված ենք»,- ասել է Ալֆրեդ Քելին:Նա նաեւ տեղեկացրել է, որ իր թիմը բանակցություններ է վարում տարբեր երկրների կենտրոնական բանկերի հետ ընկերության CBDC շուկայի զարգացմանը հնարավոր մասնակցության շուրջ: 20.04.2021 | 15:37 PwC-ն կազմել է ԿԲ թվային արժույթների գլոբալ վարկանիշը «Մենք զրուցում ենք կենտրոնական բանկերի ներկայացուցիչների հետ պետական եւ մասնավոր կազմակերպությունների միջեւ գործընկերության, ինչպես նաեւ ֆինանսական գործիքի ընդունման կարեւորության շուրջ: Որպեսզի CBDC-ները արժեք ունենան, սպառողները պետք է գիտակցեն ակտիվների անվտանգության մակարդակը: Սա հենց այն ոլորտն է, որտեղ մենք կարող ենք պարծենալ մեծ փորձով եւ որի ուղղությամբ կարող ենք օգնել կենտրոնական բանկերին»,- Քելիի խոսքերն է մեջբերում Bloomchain.ru-ն:«Visa-ն միակ խոշոր վճարային ընկերությունը չէ, որի թիմն ուշադրությամբ հետեւում է CBDC-ների ակտիվ զարգացող շուկային: Շատ երկրների, այդ թվում ՝ Չինաստանի, ԱՄՆ-ի եւ Ռուսաստանի կողմից ազգային թվային արժույթների թողարկման նախապատրաստման ֆոնին շատ խոշոր խաղացողներ հետաքրքրվել են ֆինանսական գործիքների սպասարկման ծառայություններ մատուցելու հնարավորություններով»,- գրում է պարբերականը: Tweet Դիտում՝ 2548

Команда платежной системы Visa видит несколько путей развития в криптопространстве, во время телефонной беседы с инвесторами сообщил генеральный директор компании Альфред Келли.В ходе беседы глава Visa подтвердил активную работу команды организации над развитием криптосервисов. По его словам, компанию интересуют как классические криптовалюты (такие, как bitcoin), так и другие виды цифровых активов, включая стейблкоины и цифровые валюты центральных банков (Central bank digital currency - CBDC).«Мы сфокусированы на работе над пятью возможностями, которые мы видим в этом пространстве. Я думаю, что криптопространство та сфера, в которой мы хорошо ориентируемся, и к которой мы предрасположены»,- отметил Альфред Келли.Он также сообщил, что его команда ведет переговоры с Центробанками стран о возможном участии компании в развитии рынка CBDC. 20.04.2021 | 15:37 PwC составила глобальный рейтинг цифровых валют центральных банков «Мы беседуем с представителями ЦБ о важности партнерства между государственными и частными организациями, а также о важности принятия финансового инструмента. Для того, чтобы CBDC имели ценность, потребители должны осознавать степень защищенности активов. Это именно та сфера, в которой мы можем похвастаться большим послужным списком, и в которой мы можем помочь ЦБ»,- приводит слова Келли портал Bloomchain.ru.«Visa - не единственная крупная компания на рынке платежей, команда которой проявляет внимание к активно развивающемуся рынку CBDC. На фоне подготовки многих стран, включая Китай, США и Россию, к выпуску национальных цифровых валют, возможностями предоставления услуг и сервисов для обслуживания финансовых инструментов заинтересовались многие крупные игроки»,- пишет издание. Tweet Просмотры 2544