PayPal ամերիկյան վճարային համակարգը հայտնել է իր պատմության ընթացքում եռամսյակային լավագույն արդյունքների մասին՝ կորոնավիրուսի համավարակի ժամանակ առցանց աշխատանքի անցնելու արագացման եւ անհպում վճարումների շնորհիվ:Ինչպես հաղորդում է «Ինտերֆաքս»-ը, ֆինանսական բոլոր առանցքային ցուցանիշները գերազանցել են փորձագետների կանխատեսումները:Երկրորդ եռամսյակում PayPal-ի զուտ շահույթը կազմել է $1,53 մլրդ, անցյալ տարվա նույն ժամանակահատվածում այս ցուցանիշը $823 մլն էր:Ապրիլ-հունիսին ընկերության եկամուտն ավելացել է 25%-ով եւ կազմել $5,26 մլրդ: 2020թ. ամբողջ ընթացքում PayPal-ն ակնկալում է $21,7 մլրդ-ի եկամուտ ստանալ:Վճարումների ընդհանուր ծավալը կազմել է $221,73 մլրդ, անցյալ տարի այդ ցուցանիշը $172,36 մլրդ էր: Տարվա կտրվածքով վճարումների ծավալն ավելացել է 29%-ով:Տարվա սկզբից PayPal-ի կապիտալիզացիան ավելացել է 70,7%-ով՝ մինչեւ $206,97 մլրդ: 29.07.2020 | 13:57 Forbes-ը ներկայացրել է աշխարհի 100 ամենաթանկ բրենդերի վարկանիշը Banks.am-ը հիշեցնում է, որ ամերիկյան Forbes ամսագրի հրապարակած աշխարհի 100 ամենաթանկ բրենդերի այս տարվա վարկանիշում PayPal բրենդը գնահատվել է $11,3 մլրդ՝ անցյալ տարվա հետ համեմատ արձանագրելով 24%-անոց աճ: Վարկանիշում PayPal-ը զբաղեցրել է 67-րդ տեղը: 01.07.2020 | 12:51 PayPal-ը փոխում է իր բիզնես մոդելը Ռուսաստանում Նշենք նաեւ, որ օգոստոսից սկսած PayPal-ը փոխում է իր բիզնես մոդելը Ռուսաստանում. ընկերությունը դադարեցնում է ներքին վճարումները: Նոր բիզնես մոդելը ենթադրում է, որ PayPal-ը կկենտրոնանա ռուսաստանյան օգտատերերի անդրսահմանային գործարքների՝ վճարումներ ուղարկելու եւ ստանալու վրա: Ընկերությունում նշել են, որ վերջին հինգ տարվա ընթացքում Ռուսաստանում գործունեության գնահատականի արդյունքներով եկել են այն եզրահանգման, որ մրցակցային հիմնական առավելությունները կապված են միջազգային վճարումների հետ: Tweet Դիտում՝ 6436

На фоне пандемии PayPal получила рекордные прибыль и выручку
Американская платежная система PayPal сообщила о лучших квартальных результатах за свою историю за счет ускорения перехода на онлайн и бесконтактные платежи во время пандемии коронавируса.
Как сообщает «Интерфакс», все ключевые финансовые показатели компании превзошли прогнозы экспертов.
Чистая прибыль PayPal во втором квартале составила $1,53 млрд, в прошлом году этот показатель составил $823 млн.
Выручка компании в апреле-июне увеличилась на 25% и составила $5,26 млрд. За весь 2020 год PayPal ожидает получить выручку на уровне $21,7 млрд.
Общий объем платежей составил $221,73 млрд, в прошлом году этот показатель составил $172,36. В годовом выражении объем платежей увеличился на 29%.
Капитализация компании с начала года увеличилась на 70,7%, до $206,97 млрд.
Banks.am напоминает, что в ежегодном рейтинге 100 самых дорогих брендов мира американского журнала Forbes бренд PayPal был оценен в $11,3 млрд, зафиксировав 24-процентный рост по сравнению с прошлым годом. В списке PayPal занял 67-ое место.
Отметим также, что с августа PayPal меняет свою бизнес-модель в России - компания прекращает внутренние переводы. В России PayPal будет работать с фокусом на трансграничные операции российских пользователей по отправке и получению платежей. В компании отметили, что по результатам оценки деятельности в России в течение последних пяти лет, PayPal пришла к выводу, что основные конкурентные преимущества связаны с международными платежами.