Ամերիկացի միլիարդատերերը համավարակի սկզբից (մարտի 18-ից) հարստացել են ընդհանուր առմամբ ավելի քան $500 մլրդ-ով:Ինչպես հաղորդում է ՏԱՍՍ-ը, այս մասին են վկայում ամերիկյան Քաղաքական հետազոտությունների ինստիտուտ (Institute for Policy Studies) ոչ կառավարական կազմակերպության զեկույցի տվյալները:Խոսքն առաջին հերթին այն ընկերությունների սեփականատերերի եւ հիմնադիրների մասին է, որոնց գործունեությունն անմիջապես առնչվում է առցանց առեւտրին եւ ծառայություններին, որոնց նկատմամբ պահանջարկն աճել է համավարակի պայմաններում: 25.05.2020 | 10:12 Աշխարհի ամենահարուստ 25 մարդկանց կարողությունն ավելացել է $255 մլրդ-ով Զեկույցի հեղինակներն իրենց ուշադրությունն են սեւեռում այն հանգամանքի վրա, որ համավարակը չափազանց բացասական է ազդել հասարակ ամերիկացիների բարեկեցության վրա: Նրանք բերում են Աշխատանքի նախարարության ավելի վաղ հրապարակած տվյալները, համաձայն որոնց ԱՄՆ-ում գործազրկության նպաստների առաջնային հայտերի թիվը վերջին 11 շաբաթվա ընթացքում գերազանցել է 42 մլն-ը:Միաժամանակ, ինչպես նշում են փորձագետները, միլիարդատերերի ընդհանուր կարողությունն ԱՄՆ-ում ավելացել է $565 մլրդ-ով: Մասնագետների հաշվարկով՝ դա 19,15%-ով գերազանցում է նախահամավարակային ցուցանիշները: Ներկա դրությամբ ամերիկացի միլիարդատերերի տնօրինության տակ գտնվող միջոցների ընդհանուր ծավալը կազմում է $3,512 տրլն: 27.05.2020 | 09:45 Ռուսաստանյան միլիարդատերերը համավարակի ընթացքում հարստացել են $62 մլրդ-ով Փորձագետներն առանձնացնում են նաեւ մի շարք հարուստների, որոնց հաջողվել է ավելացնել իրենց կարողությունն ավելի քան 10 մլրդ-ով ընդամենը երեք ամսվա ընթացքում: Դրանց թվում են՝- Amazon-ի ղեկավար Ջեֆ Բեզոսը եւ իր նախկին կինը՝ համապատասխանաբար $36,2 մլրդ-ով եւ $12,6 մլրդ-ով- Facebook-ի ղեկավար Մարկ Ցուկերբերգը՝ $30,1մլրդ-ով,- Tesla եւ SpaceX ընկերությունների ղեկավար Իլոն Մասկը՝ $14,1 մլրդ-ով- Google-ի հիմնադիրներ Սերգեյ Բրինն ու Լարի Փեյջը՝ համապատասխանաբար $13,9 մլրդ-ով եւ $13,7 մլրդ-ով- Microsoft-ի համահիմնադիր Բիլ Գեյթսը՝ $11,8 մլրդ-ով, իսկ կորպորացիայի նախկին գլխավոր տնօրեն Սթիվեն Բալմերը՝ $13,3 մլրդ-ով- Գործարար եւ Նյու Յորքի նախկին քաղաքապետ Մայքլ Բլումբերգը՝ $12,1 մլրդ-ով- Nike սպորտային համազգեստի ընկերության համահիմնադիր Ֆիլ Նայթը՝ $11,6 մլրդ-ով: Tweet Դիտում՝ 7082

Американские миллиардеры с 18 марта (с начала пандемии) разбогатели в совокупности более чем на $500 млрд. Как сообщает ТАСС, об этом свидетельствуют данные, содержащиеся в докладе американской неправительственной организации «Институт политических исследований» (Institute for Policy Studies). В первую очередь речь идет о владельцах и основателях компаний, деятельность которых напрямую связана с онлайн-торговлей и услугами в интернете, спрос на которые резко вырос в условиях пандемии. 25.05.2020 | 10:12 Состояние 25 богатейших людей мира увеличилось на $255 млрд Авторы доклада заостряют внимание на том, что пандемия крайне негативно сказалась на благосостоянии простых американцев. Так, они приводят опубликованные ранее данные Минтруда, согласно которым число первичных заявок на получение пособий по безработице в США за последние 11 недель превысило 42 млн.В то же время, указывают эксперты, совокупное состояние миллиардеров в США выросло на $565 млрд. По подсчетам специалистов, это на 19,15% превышает показатели, зафиксированные до начала пандемии. К настоящему моменту общая сумма средств, находящихся в распоряжении американских миллиардеров, составляет $3,512 трлн. 27.05.2020 | 09:45 Российские миллиардеры за время пандемии увеличили свое состояние на $62 млрд Эксперты при этом особо выделяют ряд богачей, которым удалось преумножить свое состояние более чем на $10 млрд за без малого три месяца.В их числе:- Глава Amazon Джефф Безос и его бывшая супруга Маккензи Безос - они разбогатели на $36,2 и $12,6 млрд соответственно - Глава компании Facebook Марк Цукерберг - на $30,1 млрд - Глава компаний Tesla и SpaceX Илон Маск - на $14,1 млрд- Основатели корпорации Google Сергей Брин и Ларри Пейдж - на $13,9 и $13,7 млрд соответственно - Сооснователь корпорации Microsoft Билл Гейтс - на $11,8 млрд, а ее бывший генеральный директор Стив Балмер - на $13,3 млрд- Предприниматель и бывший мэр Нью-Йорка Майкл Блумберг - на $12,1 млрд - Один из основателей фирмы спортивной одежды Nike Фил Найт - на $11,6 млрд. Tweet Просмотры 7067