Վերջին երկու ամսվա ընթացքում ռուսաստանյան դոլարային միլիարդատերերի ընդհանուր կարողությունն ավելացել է $62 մլրդ-ով՝ $392 մլրդ-ից մինչեւ $454 մլրդ։Ինչպես հաղորդում է Forbes ամսագրի ռուսաստանյան հանդեսը, այս մասին են վկայում աշխարհի ամենահարուստ մարդկանց կարողությունների փոփոխության մասին իրական ժամանակում գնահատող Forbes Real Time հաշվիչի տվյալները։ Հաշվարկը վարվում էր ս.թ. մարտի 18-ից:Ռուսաստանյան հինգ ամենահարուստ գործարարների կարողությունը հաշվետու ժամանակահատվածում ավելացել է $22,6 մլրդ-ով՝ մինչեւ $109,5 մլրդ։ 25.05.2020 | 10:12 Աշխարհի ամենահարուստ 25 մարդկանց կարողությունն ավելացել է $255 մլրդ-ով Բոլորից շատ հարստացել է «Նորիլսկի նիկել»-ի հիմնական սեփականատեր Վլադիմիր Պոտանինը։ Forbes վարկանիշի ռուսաստանյան մասում առաջին հորիզոնականը զբաղեցրած գործարարը համավարակի շրջանում ավելացրել է իր կարողությունը $6,4 մլրդ-ով՝ $19,7 մլրդ-ից մինչեւ $26,1 մլրդ։«ՆովատԷկ»-ի վարչության նախագահ Լեոնիդ Միխելսոնը վերջին երկու ամսվա ընթացում ավելացրել է իր կարողությունը $17,1 մլրդ-ից մինչեւ $22,5 մլրդ։ «Նովոլիպեցկի մետալուրգիական կոմբինատ»-ի համասեփականատեր Վլադիմիր Լիսինի կարողությունն ավելացել է $18,1 մլրդ-ից մինչեւ $21 մլրդ։ «Սեվերստալ»-ի նախագահ Ալեքսեյ Մորդաշովի կարողությունն աճել է $16,8 մլրդ-ից մինչեւ $19,1 մլրդ, իսկ «Լուկոյլ»-ի համասեփականատեր Վագիթ Ալեքպերովինը՝ $15,2 մլրդ-ից մինչեւ $20,8 մլրդ։ Tweet Դիտում՝ 6453

За последние два месяца совокупное состояние российских долларовых миллиардеров увеличилось на $62 млрд - с $392 млрд до $454 млрд. Как сообщает российское издание журнала Forbes, oб этом свидетельствуют данные счетчика Forbes Real Time, оценивающего изменение состояний богатейших людей мира в реальном времени. Отсчет велся с 18 марта.Состояние пятерых богатейших россиян в отчетный период увеличилось на $22,6 млрд, до $109,5 млрд. 25.05.2020 | 10:12 Состояние 25 богатейших людей мира увеличилось на $255 млрд Больше других разбогател основной владелец «Норильского никеля» Владимир Потанин. Бизнесмен, в этом году, занявший первую строчку в российской части рейтинга Forbes, в период пандемии увеличил состояние на $6,4 млрд, с $19,7 до $26,1 млрд.Председатель правления «Новатэка» Леонид Михельсон за прошедшие два месяца увеличил свое состояни с $17,1 млрд до $22,5 млрд.Состояние совладельца «Новолипецкого металлургического комбината» Владимира Лисина увеличилось с $18,1 млрд до $21 млрд. Состояние президента «Северстали» Алексея Мордашова увеличилось с $16,8 млрд до $19,1 млрд, а совладельца «Лукойла» Вагита Алекперова - с $15,2 млрд до $20,8 млрд. Tweet Просмотры 6440