Revolut-ը գործարկել է հեռախոսների գողության դեմ պայքարի նոր գործիք
Revolut-ը գործարկել է կենսաչափական նույնականացման նոր գործառույթ՝ Wealth Protection, որը նախատեսված է հաճախորդների խնայողությունները հեռախոսների գողերից պաշտպանելու համար:
Գործառույթը գործարկվում է ամառային ճամփորդությունների եւ փառատոնների սեզոնին ընդառաջ, երբ ավանդաբար աճում է հեռախոսների գողության ռիսկը:
Wealth Protection-ը Revolut-ի հավելվածին ինքնության հաստատման լրացուցիչ «շերտ» է հաղորդում: Նոր գործառույթը կօգնի պաշտպանել այն հաճախորդներին, որոնց գաղտնաբառերը եւ նույնականացման այլ տվյալները փոխել են հեռախոսը գողանալուց հետո:
Բանկային հավելվածների մեծ մասը հիմնված է մեկ կենսաչափական նույնականացման վրա (դեմքի կամ մատնահետքի ճանաչում), որից կարելի է հեշտությամբ օգտվել, եթե գողը մուտք գործի սարք եւ փոխի գրանցված կենսաչափական տվյալները: Revolut-ից Wealth Protection-ը կիրառում է օգտատերերի ինքնությունը ստուգելու համար դեմքի ճանաչման առաջադեմ տեխնոլոգիա՝ օգտագործելով «սելֆի ստուգումներ», որոնք արվում են Revolut-ում առաջին անգամ գրանցվելու ժամանակ:

Revolut запускает новую функцию для борьбы с кражей телефонов
Revolut запустил новую функцию биометрической идентификации Wealth Protection, предназначенную для защиты сбережений клиентов от похитителей телефонов.
Функция запускается накануне летнего сезона путешествий и фестивалей, когда традиционно увеличивается риск кражи телефонов.
Wealth Protection добавит дополнительный уровень проверки личности в приложении. Новая функция поможет защитить клиентов, чьи пароли и данные распознавания лиц были взломаны после кражи телефона.
Большинство банковских приложений полагаются на единую биометрическую авторизацию (распознавание лица или отпечатков пальцев), которой можно легко воспользоваться, если вор получит доступ к устройству и изменит зарегистрированные биометрические данные. Wealth Protection от Revolut использует передовую технологию распознавания лиц для проверки личности пользователя по селфи-проверкам, выполненным при первой регистрации в Revolut.