Registration for participation in the annual Yerevan Conference “Money transfers. Retail bank services” opened
12.07.2006 | 16:55 Home / News / News /
Yerevan, July 12. /Mediamax/. Registration for participation in the annual Yerevan open international banking conference “Money transfers. Retail bank services”opened on www.money.diaspora.ru. The third conference will be held between October 11 and 14 in “Marriott Armenia” hotel (Yerevan) with the support of the Russian Banks’ Association, Russian Regional Banks’ Association, Moscow International Currency Association and Armenian Banks’ Union.
The conference participants are the largest Russian and CIS banks, foreign and local money transfer systems, the largest developers of financial technologies, analytical and banking periodicals, international and financial associations.
Detailed information about conference program, reports and terms for participation is available at www.money.diaspora.ru.