Փողերի լվացման դեմ պայքարը պահանջում է հավաքական ջանքեր, ասել է Հայաստանի նախագահը
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ընդունել է Ֆինանսական հետախուզության մարմինների Էգմոնտ խմբի նախագահ Բոուդվին Վերհելստին եւ գործադիր քարտուղար Բրոնվին Սոմերվիլին:
Հանրապետության ղեկավարը ողջունել է Էգմոնտ խմբի խորհրդի նիստի անցկացումը Երեւանում` բարձր գնահատելով այդ կառույցի աշխատանքն` ուղղված փողերի լվացման եւ ահաբեկչության ֆինանսավորման դեմ պայքարում միջազգային հանրության ջանքերի միավորմանը:
Սերժ Սարգսյանն ընդգծել է, որ վերոնշյալ երեւույթները սահմաններ չեն ճանաչում եւ դրանց դեմ պայքարը պահանջում է հավաքական ջանքեր:

Борьба с отмыванием денег требует коллективных усилий, заявил президент Армении
Ереван/Медиамакс/. Президент Армении Серж Саргсян принял сегодня председателя международной группы финансовой разведки «Эгмонт» Боудвина Верхльста (Boudewijn Verhelst) и исполнительного секретаря группы Бронвина Сомервиля (Bronwin Somerwill ).
Президент приветствовал факт проведения заседания группы в Ереване, дав высокую оценку работе данной структуры, которая направлена на объединение мировых усилий в борьбе против отмывания денег и финансирования терроризма.
Серж Саргсян подчеркнул, что выщеотмеченные явления не знают границ, и с ними следует бороться коллективыми усилиями.