IDBank-ն ու Իդրամը՝ Հորիզոն ճամբարում․ Մի դրամի ուժը
Օգոստոսի 7-ին IDBank-ի եւ Իդրամի աշխատակիցները Կոտայքի մարզի Մարմարիկ գյուղում կազմակերպված «Հզոր միտք» ՀԿ-ի «Հորիզոն» ճամբարի հյուրերն էին։
Ճամբարի գլխավոր աջակից «Մի դրամի ուժը» հունիսին հավաքագրված ողջ հասույթ 4․046․161 դրամն ուղղել էր ճամբարին, որի շնորհիվ մարզաբնակ, ինչպես նաեւ Արցախից ու Ջավախքից 14-19 տարեկան շուրջ 100 երիտասարդ հնարավորություն է ունեցել զարգացնել առաջնորդական հմտությունները, շփվել ոլորտի մասնագետների հետ եւ արժեքավոր կապեր ստեղծել։
««Հորիզոն» ճամբարը կրթական նախաձեռնություն է, իսկ կրթությունը Իդրամի եւ IDBank-ի համար առաջնային է եւ մեր կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվության ուղղությունների հիմքում է։ Ճամբարի այս փուլում 100-ից ավելի երեխա ստացավ առաջնորդական ու շատ այլ հմտությունների կրթություն, որն իրենց հետագա կյանքի համար շատ հարկավոր է լինելու», - նշել է IDBank-ի եւ Իդրամի Հաղորդակցման եւ ԿՍՊ ստորաբաժանման ղեկավար Տաթեւիկ Վարդեւանյանը։
««Մի դրամի ուժի» գաղափարը շատ հետաքրքիր է, քանի որ մարդիկ, իրենց մի փոքր լուման ներդնելով, մեծ բարիք են ստեղծում։ Նմանօրինակ ֆինանսավորումներն ու տարբեր ծրագրերին աջակցությունները հիմք են ստեղծում մնացած ընկերությունների համար եւս միանալ այսպիսի նախաձեռնություններին, իսկ դա ամենակարեւորն է», - ասել է «Հզոր միտք» ՀԿ-ի նախագահ Մհեր Մկրտչյանը։
«Ջերմ ու հիշարժան հանդիպմանն էր միացել նաեւ Իդրամ Ջունիորը՝ ճամբարի մասնակիցների համար բերելով հետաքրքրաշարժ ինտելեկտուալ խաղ, իսկ հաղթողներին՝ նաեւ նվերներ։ Ընկերությունների աշխատակիցները նաեւ ֆինանսական գրագիտության թեմայով քննարկում են անցկացրել ճամբարականների հետ։
Հանդիպման ավարտին տասը ամենաակտիվ ճամբարական IDBank-ի եւ Իդրամի կողմից նվեր է ստացել 60, 40 եւ 30 հազար դրամ արժողությամբ բանկի լոյալության նոր միավորներ՝ idcoin-ներ, որոնք կարելի է ծախսել ըստ ցանկության՝ ավելի քան 22 000 վաճառակետերում, որտեղ կա Իդրամ QR-ով վճարման հնարավորություն»,- ասվում է հաղորդագրությունում:
Նշվում է, որ idcoin կարելի է ստանալ պրոդուկտների, արշավների, հավատարմության այլ ծրագրերի շրջանակում, որոնց մասին կարելի է տեղեկանալ IDBank-ի պաշտոնական կայքից։

IDBank и Idram в лагере «Горизонт»: Сила одного драма
7 августа сотрудники IDBank и Idram посетили лагерь «Горизонт» общественной организации «Мощная Мысль», организованный в селе Мармарик Котайкской области.
Главный спонсор лагеря «Сила одного драма», направил средства, собранные в июне, в размере 4.046.161 драмов на поддержку лагеря. Это дало возможность приблизительно 100 молодым людям в возрасте от 14 до 19 лет из регионов, а также из Арцаха и Джавахка развить свои лидерские качества, пообщаться с экспертами и наладить ценные связи.
Лагерь «Горизонт» - это образовательная инициатива, поддержка которой является приоритетом для Idram и IDBank, что также лежит в основе корпоративной социальной ответственности обеих компаний. «На этом этапе лагеря более 100 детей получили образование в области лидерства и освоили многие другие навыки, необходимые для их дальнейшей жизни», - руководитель отдела по коммуникациям и КСО IDBank и Idram отметила Татевик Вардеванян.
«Идея «Силы одного драма» очень интересна, потому что небольшие взносы множества людей могут создать благо. Подобное финансирование и поддержка различных программ создают основу для привлечения других компаний к таким инициативам, что особенно важно», - подчеркнул Мгер Мкртчян, президент общественной организации «Мощный Разум».
Idram Junior также присоединился к теплой и запоминающейся встрече, организовав для участников лагеря интересную интеллектуальную игру и наградив победителей подарками. Сотрудники компаний также провели дискуссию с отдыхающими на тему финансовой грамотности.
В завершение встречи десять самых активных участников лагеря получили в подарок от IDBank и Idram новые баллы лояльности idcoin на сумму 60 000, 40 000 и 30 000 драмов, которые можно использовать в более чем 22 000 торговых точках, где доступна оплата через Idram QR», - говорится в сообщении.
Отмечается, что idcoin-ы можно получать в рамках различных кампаний, акций и программ лояльности, с которыми можно ознакомиться на официальном сайте IDBank.