HSBC միջազգային ֆինանսական խումբն ակնկալում է 2023 թվականի առաջին կիսամյակում կնքել Ռուսաստանում իր դուստր կառույցի՝ Էյչ-Էս-Բի-Սի բանկի վաճառքի գործարքը: Այս մասին հաղորդում է ՏԱՍՍ-ը՝ վկայակոչելով խմբի զեկույցը։«2022 թվականի հունիսի 30-ին՝ Ռուսաստանում մեր բիզնեսի ռազմավարական ուսումնասիրությունից հետո, HSBC Europe BV-ն (100%-ով պատկանում է HSBC Bank plc-ին) պայմանագիր է կնքել իր դուստր ընկերության՝ Էյչ-Էս-Բի-Սի բանկի պլանավորված վաճառքի մասին: Գործարքի ավարտը ենթակա է կարգավորիչ մարմինների եւ կառավարության հաստատմանը, ներկայում ակնկալվում է, որ այն տեղի կունենա 2023 թվականի առաջին կիսամյակում», - նշված է զեկույցում։ 21.07.2022 | 16:23 HSBC-ն ռուսաստանյան իր բիզնեսը կվաճառի «Էքսպոբանկ»-ին Անցած տարվա հուլիսին Reuters-ը, վկայակոչելով HSBC-ի ներկայացուցչին, հաղորդել էր, որ բրիտանական HSBC բանկի ռուսաստանյան ստորաբաժանումը կվաճառվի «Էքսպոբանկ»-ին: Նշվում էր, որ գործարքը կնքվել է Ռուսաստանում արտասահմանյան բանկերի դուստր կառույցների վաճառքի արգելքից անմիջապես առաջ։ Tweet Դիտում՝ 6995

Международная финансовая группа HSBC рассчитывает закрыть в первой половине 2023 года сделку по продаже своего дочернего банка в России - Эйч-эс-би-си. Об этом сообщает ТАСС со ссылкой на отчет группы.«30 июня 2022 года, после стратегического обзора нашего бизнеса в России, HSBC Europe BV (100% дочерняя компания HSBC Bank plc) заключила соглашение о запланированной продаже своей дочерней компании - Эйч-эс-би-си банк. Завершение сделки подлежит одобрению регулирующими органами и правительством, в настоящее время ожидается, что оно произойдет в первой половине 2023 года», - отмечается в отчете. 21.07.2022 | 16:23 HSBC продаст свой российский бизнес «Экспобанку» В июле прошлого года агентство Reuters со ссылкой на представителя HSBC сообщало, что российское подразделение британского банка HSBC будет продано «Экспобанку». Отмечалось, что сделка была заключена незадолго до запрета на продажу «дочек» иностранных банков в России. Tweet Просмотры 6999