Միջոցներ կտրամադրվեն Ադրբեջանի բանկային հատվածի իրացվելիության ապահովման համար
Ադրբեջանի Վերահսկիչ պալատի նախագահ Հեյդար Ասադովն ասել է, որ Ադրբեջանի բանկային հատվածի իրացվելիության ապահովման նպատակով 2009 թվականի պետբյուջեով նախատեսված է 50 մլն մանաթ, որը ներդրվելու է բանկերի կանոնադրական կապիտալներում:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությունը, վկայակոչելով «Տրենդը», ֆինանսների փոխնախարար Ազեր Բայրամովը նշել է, որ բյուջեի միջոցները նախատեսված են բանկային ողջ հատվածի համար:
«Բանկերի ընտրության չափորոշիչներ դեռ չեն մշակվել. այդ ուղղությամբ այսօր Ադրբեջանի Ազգային բանկի հետ համատեղ աշխատանք է տարվում»,- ասել է Բայրամովը:

Будут выделены средства для обеспечения ликвидности банковского сектора Азербайджана
Председатель Счетной палаты Азербайджана Гейдар Асадов сказал, что для обеспечения ликвидности банковского сектора Азербайджана в госбюджете на 2009 год предусмотрены 50 миллионов манатов, которые будут инвестированы в уставные капиталы банков.
Как сообщает Медиамакс со ссылкой на Тренд, замминистра финансов Азер Байрамов отметил, что заложенные в бюджете средства предусмотрены для всего банковского сектора.
«Критерии отбора банков еще не разработаны, над этим сегодня ведется совместная работа с Национальным банком Азербайджана», - сказал Байрамов.