ԱՄՆ առաջատար բանկերից մեկի՝ Goldman Sachs-ի նախագահ Ջոն Ուոլդրոնը (John Waldron) խոստովանել է, որ ներկայիս տնտեսական իրավիճակն իրեն ամենադժվարն է թվում իր ողջ կարիերայի ընթացքում եւ կարող է հանգեցնել համաշխարհային տնտեսական ցնցումների։«Սա ամենաբարդ իրավիճակներից մեկն է, եթե ոչ ամենաբարդն ու անկայունը, որին ես երբեւէ ականատես եմ եղել: Համակարգի համար առաջացած ցնցումների քանակն ինձ աննախադեպ է թվում»,- նրա խոսքերն է մեջբերում ՏԱՍՍ-ը՝ վկայակոչելով Bloomberg գործակալությունը:«Մենք սպասում ենք, որ տնտեսության առումով մեզ ավելի դժվար ժամանակներ են սպասվում»,- զգուշացրել է նա: 03.06.2022 | 15:20 JP Morgan-ի ղեկավարն ԱՄՆ-ում տնտեսական «փոթորիկ» է կանխատեսում Հիշեցնենք, որ օրերս JP Morgan ֆինանսական կորպորացիայի ղեկավար Ջեյմի Դայմոնը (Jamie Dimon) զգուշացրել էր մոտալուտ տնտեսական «փոթորիկի» մասին։«Հիմա, կարծես, արեւ է շողշողում, ամեն ինչ լավ է։ Բոլորը կարծում են, որ ԱՄՆ Դաշնային պահուստային համակարգը կարող է ամեն ինչ կարգավորել: Բայց փոթորիկը հենց առջեւում է եւ շարժվում է ուղիղ մեզ վրա։ Մենք պարզապես դեռ չգիտենք՝ այն փոքր կլինի, թե դա կլինի գերփոթորիկ՝ «Սինդիի» կամ «Էնդրյուի» նման մի բան»,- ասել էր Դայմոնը: Tweet Դիտում՝ 10070

Президент одного из ведущих американских банков Goldman Sachs Джон Уолдрон (John Waldron) признался, что нынешняя экономическая обстановка представляется ему самой сложной за всю его карьеру и может привести к глобальным экономическим потрясениям.«Это одна из самых сложных, если не самая сложная и изменчивая ситуация, свидетелем которых мне довелось быть. Число возникших потрясений для системы кажется мне беспрецедентным»,- приводит его слова ТАСС со ссылкой на агентство Bloomberg.«Мы ожидаем, что впереди нас ждут более тяжелые времена в плане экономики»,- предупредил он. 03.06.2022 | 15:20 Глава JP Morgan заявил о надвигающемся в США экономическом «урагане» Напомним, что на днях глава финансовой корпорации JP Morgan Джейми Даймон (Jamie Dimon) предупредил о надвигающемся экономическом «урагане».«Сейчас вроде как солнечно, все в порядке. Все думают, что Федрезерв может со всем справиться. Но ураган висит прямо впереди и движется на нас. Мы еще просто не знаем, будет он маленьким или окажется суперштормом «Сэнди» или «Эндрю», или чем-то подобным»,- отметил Даймон. Tweet Просмотры 10066