PwC-ն տարածք է ձեռք բերել մետատիեզերքում
PricewaterhouseCoopers միջազգային խորհրդատվական եւ աուդիտորական ընկերության հոնկոնգյան ստորաբաժանումը (PwC HK) տարածք է ձեռք բերել The Sandbox մետատիեզերքում:
Bloomchain.ru-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին տեղեկացրել է թվային նախագծի սեփականատեր Animoca Brands ընկերությունը։ Մետատիեզերքի վիրտուալ տարածքում PwC HK-ը նախատեսում է կառուցել Web 3.0 կենտրոն: Միջազգային ընկերությունը կտրամադրի տարբեր ծառայություններ, այդ թվում՝ ֆինանսական հաշվետվությունների աուդիտ եւ հարկային հարցերի շուրջ խորհրդատվություն։
Ընկերությունները կկարողանան խորհրդատվություն ստանալ մետատիեզերքների օգտագործման հետ կապված բոլոր հարցերի շուրջ, ասված է մամուլի հաղորդագրության մեջ։
«Մետատիեզերքն ընկերություններին առաջարկում է նոր հնարավորություններ՝ նորարարական բիզնես մոդելների միջոցով արժեք ստեղծելու համար, ինչպես նաեւ ներդնում է փոխգործակցության նոր ուղիներ իրենց հաճախորդների եւ համայնքների հետ: Մենք կօգտագործենք սեփական փորձը՝ մետատիեզերք մուտք գործել ցանկացողներին խորհրդատվություն տրամադրելու համար՝ այս գլոբալ թվային երեւույթի հետ կապված խնդիրների ողջ սպեկտրի շուրջ»,- ասել է PwC HK գործընկեր Ուիլյամ Ջին:
Գործարքի ֆինանսական պայմանները չեն բացահայտվում։ Սակայն South China Morning Post-ը (SCMP) տեղեկացրել է, որ Republic Realm ընկերությունը դեկտեմբերի սկզբին վճարել է մոտ $4.3 միլիոն The Sandbox մետատիեզերքում տարածք գնելու համար։
Հոնկոնգում հողատարածքը սահմանափակ է, ուստի անշարժ գույքը համարվում է առավել թանկ ներդրում: Այդ պատճառով էլ վիրտուալ հողատարածքների վաճառքի նկատմամբ հետաքրքրությունը հասնում է գագաթնակետին, հաղորդում է SCMP-ը: Պարբերականի վերլուծաբանների կարծիքով՝ թվային առեւտրի կենտրոնների եւ տների կառուցման համար վիրտուալ հողատարածքը «անխուսափելիորեն կդառնա շատ պահանջված ակտիվ»։
Խոշոր ընկերությունների մասնակցությունը դրականորեն կազդի բաց մետատիեզերքի աճի վրա, նշվում է մամուլի հաղորդագրության մեջ։ PwC-ն միացել է մի շարք այլ կորպորացիաներին, որոնք սկսել են զարգացումը թվային աշխարհներում: Մասնավորապես, Nike-ը, Adidas-ը եւ Coinbase խոշոր կրիպտոբորսան ներկայացրել են իրենց NFT նախագծերը։ Վերջերս էլ ռեփեր Սնուփ Դոգը տարածք է գնել մետատիեզերքում եւ այնտեղ հրավիրել իր երկրպագուներին։
Նշենք, որ մետատիեզերքը մի աշխարհ է, որտեղ իրականում գոյություն չունեցող վիրտուալ օբյեկտները միաձուլվում են ֆիզիկական իրերի եւ իրադարձությունների հետ մեկ հարթակում:

PwC приобрела участок в метавселенной
Гонконгское подразделение международной консалтинговой и аудиторской компании PricewaterhouseCoopers (PwC HK) приобрело участок в метавселенной The Sandbox.
По сообщению Bloomchain.ru, об этом рассказал владелец цифрового проекта - компания Animoca Brands. На виртуальном участке метавселенной PwC HK планирует построить центр Web 3.0. Международная компания займется оказанием различных услуг, включая аудит бухгалтерской отчетности и вопросы налогообложения.
Компании смогут получить совет по всем вопросам, связанным с использованием метавселенных, говорится в пресс-релизе.
«Метавселенная предлагает компаниям новые возможности для создания ценности с помощью инновационных бизнес-моделей, а также внедряет новые способы взаимодействия со своими клиентами и сообществами. Мы будем использовать наш опыт, чтобы консультировать клиентов, желающих войти в Метавселенную, по всему спектру проблем, связанных с этим глобальным цифровым явлением»,- сказал партнер PwC HK Вильям Джи.
Финансовые условия сделки не разглашаются. Однако издание South China Morning Post (SCMP) сообщает, что в начале декабря компания Republic Realm заплатила за участок в метавселенной The Sandbox около $4,3 млн.
Территория в Гонконге ограничена, поэтому недвижимость считается наиболее дорогой инвестицией. Поэтому интерес к виртуальным продажам земли достигает пика, передает SCMP. По мнению аналитиков издания, виртуальная земля для постройки цифровых торговых центров и домов «неизбежно станет очень востребованным активом».
Участие крупных компаний положительно повлияет на рост открытой метавселенной, отмечается в пресс-релизе. PwC присоединилась к ряду других корпораций, начавших развитие в цифровых мирах. В частности, свои NFT-проекты представили Nike, Adidas и крупная криптобиржа Coinbase. Недавно рэпер Снуп Догг купил участок метавселенной и пригласил в нее своих фанатов.
Отметим, что метавселенная - это мир, в котором виртуальные, не существующие в реальности объекты сливаются с физическими вещами и событиями в рамках единой платформы.