Visa-ն կրիպտոարժույթների ոլորտում նոր ծառայություն է գործարկում
Visa-ն գործարկում է կրիպտոարժույթներին վերաբերող խորհրդատվական ծառայություն, որը կդառնա ընկերության խորհրդատվական եւ վերլուծական ստորաբաժանման մաս, հաղորդում է Finmarket-ը
Ծառայությունը կաշխատի ֆինանսական հաստատությունների, ռիթեյլերների եւ այլ ընկերությունների հետ՝ խորհրդատվություն տրամադրելով կրիպտոարժույթների շուկաների վերաբերյալ, ներառյալ դրանց հնարավոր օգտագործումը գործարքների ապահովման համար, ինչպես նաեւ NFT-ի հետ կապված հետազոտությունների անցկացումը:
Ծառայության հնարավորություններից արդեն օգտվող հաճախորդների թվում է ամերիկյան UMB բանկը, ասված է ընկերության հաղորդագրության մեջ։
Visa-ն հուսով է, որ իր նոր ծառայությունը կարագացնի ընկերությունների կողմից բիթքոինի եւ այլ կրիպտոարժույթների տարածումն ու ընդունումը: Visa-ն կարծում է, որ կրիպտոարժույթները կարող են լինել իր հետագա աճի հիմնական դաշտը, հատկապես, երբ այն, բացի վարկային քարտերից, ընդլայնվում է նաեւ վճարումների այլ ոլորտներում:
Banks.am-ը հիշեցնում է, որ այս տարվա մարտին Visa-ն թույլատրել էր հաճախորդներին օգտագործել USD Coin կրիպտոարժույթը: Մասնավորապես, Crypto.com կրիպտոհարթակի հետ համատեղ Visa-ն փորձնական ծրագիր էր գործարկել․ արդեն այս տարվա վերջին ընկերությունը USD Coin արժույթի օգնությամբ պետք է իրականացնի էքվայրինգ եւ վճարումներ՝ ավելի շատ գործընկերների համար: USD Coin-ը (USDC) կայուն կրիպտոարժույթ է, որի արժեքն ուղղակիորեն կապվում է ԱՄՆ դոլարի հետ:
«Visa-ի եւ LRW մարքեթինգային ընկերության կողմից անցկացված հարցման համաձայն՝ մարդկանց 94%-ը կրիպտոարժույթների մասին որոշակի իրազեկվածություն ունի, նրանց գրեթե մեկ երրորդն օգտագործել է կրիպտոարժույթները որպես ներդրում կամ փոխանակման միջոց: Ընդհանուր առմամբ, հարցմանը մասնակցել է 6 հազ. մարդ աշխարհի տարբեր երկրներից»,- գրում է պարբերականը։

Visa запускает консалтинговый сервис по криптовалютам
Visa запускает консалтинговый сервис по криптовалютам, который станет частью консалтингового и аналитического подразделения компании, сообщает Finmarket.ru
Сервис будет работать с финансовыми институтами, ритейлерами и другими компаниями, консультируя их по рынкам криптовалют, включая их возможное использование для обеспечения операций, а также проведение исследований, связанных с NFT.
Среди клиентов, уже пользующихся услугами сервиса, американский банк UMB, отмечается в сообщении компании.
Visa надеется, что ее новый сервис позволит ускорить распространение и принятие биткоина и других криптовалют компаниями. Visa считает, что криптовалюты могут стать основным полем для ее дальнейшего роста, особенно на фоне того, что она расширяется в другие сферы платежей помимо кредитных карт.
Banks.am напоминает, что в марте текущего года Visa позволила клиентам использовать криптовалюту USD Coin. В частности, Visa запустила пилотную программу совместно с криптоплатформой Crypto.com - компания должна реализовать эквайринг и платежи с помощью валюты USD Coin большему количеству партнеров уже в конце этого года. USD Coin (USDC) - стабильная криптовалюта, стоимость которой напрямую привязана к доллару США.
«Как показали результаты опроса, проведенного Visa и маркетинговой компанией LRW, 94% людей имеют некоторый уровень осведомленности о криптовалютах, почти треть из них использовали их в качестве инвестиций или средств обмена. Всего в опросе учувствовали 6 тыс. человек из разных стран мира»,- пишет издание.