Forbes ամսագրի ռուսաստանյան հանդեսը կազմել է այն երկրների ցանկը, որոնք պատրաստ են զբոսաշրջային նպատակներով ընդունել ռուսաստանցիներին եւ, միաժամանակ, ժամանելիս չպահանջել հյուրերից ավելի քան հնգօրյա կարանտին:Ըստ Forbes-ի, հունիսի 22-ի դրությամբ ռուսաստանցիների համար երեք առավել հասանելի ուղղություններն են Աբխազիան, Հայաստանը եւ Թուրքիան: Երկրներից յուրաքանչյուրը հավաքել է 5 միավոր:«Աբխազիա մեկնելու համար անհրաժեշտ չէ որեւէ պահանջ կատարել, Հայաստան եւ Թուրքիա մեկնելու համար հարկավոր է հանձնել ՊՑՌ թեստ կամ ներկայացնել Sputnik V-ով պատվաստման վկայագիրը: Թուրքիան կընդունի նաեւ հակամարմինների առկայության տեղեկանքը»,- նշել է Tez Tour Ռուսաստանի գլխավոր տնօրեն Ոսկան Արզումանովը: 14.06.2021 | 13:25 Հունիսին ռուսաստանցիների ամենապահանջված ուղղությունը Հայաստանն է Հիշեցնենք, որ OneTwoTrip առցանց ծառայության հետազոտության տվյալների համաձայն՝ հունիսին ռուսաստանցիների համար ամենապահանջված ուղղությունը Հայաստանն է: Ուսումնասիրությունը կատարվել է նախքան թուրքական ուղղության բացումը. Ռուսաստանն այսօրվանից վերականգնում է ավիահաղորդակցությունը Թուրքիայի հետ: Tweet Դիտում՝ 2110

Российское издание Forbes составило список стран, которые готовы принимать россиян с туристическими целями и при этом не будут требовать от гостей более чем пятидневного карантина по прибытии. Согласно Forbes, три самых доступных для россиян туристических направления на 22 июня - это Абхазия, Армения и Турция. Каждая из стран набрала по 5 баллов.«Чтобы попасть в Абхазию, не нужно соблюдать никаких требований, для поездки в Армению и Турцию придется сдать ПЦР-тест либо предъявить справку о вакцинации Спутником V. В Турции также примут справку о наличии антител»,- отметил генеральный директор Tez Tour Россия Воскан Арзуманов. 14.06.2021 | 13:25 В июне самым популярным направлением для россиян стала Армения Нопомним, что согласно результатам исследования онлайн-сервиса OneTwoTrip, в июне самым популярным направлением для россиян стала Армения. Исследование было составлено до окрытия турецкого напрвления: c сегодняшнего дня Россия возобновляет авиасообщение с Турцией. Tweet Просмотры 2107