Wildberries-ի ղեկավարը բանկ է գնել
Wildberries առցանց ռիթեյլերը ձեռք է բերել ռուսաստանյան «Ստանդարտ-կրեդիտ» բանկը՝ գործող նախագծերը զարգացնելու, ինչպես նաեւ գնորդների ու ձեռներեցների համար նոր ծառայություններ գործարկելու համար, հաղորդում է RBC-ն՝ վկայակոչելով ընկերության մամուլի ծառայությունը։
«Ֆինանսական կազմակերպության ինտեգրումը կօգնի մեզ զարգացնել գործող վճարային ծառայությունը, ինչպես նաեւ, ընդհանուր առմամբ, բարելավել գնորդներին եւ վաճառողներին մատուցվող ծառայությունների որակը, մասնավորապես՝ բարելավել նրանց համար արագությունն ու հարթակի հետ փոխհաշվարկների հարմարավետությունը»,- նշված է հաղորդագրության մեջ։
Wildberries-ի հիմնական սեփականատեր եւ գլխավոր տնօրեն Տատյանա Բակալչուկը դարձել է «Ստանդարտ-կրեդիտ» բանկի 100% բաժնետոմսերի սեփականատեր։
Ռուսաստանյան Wildberries-ը ներկայացված է իննը երկրում՝ Ռուսաստանում, Հայաստանում, Ուկրաինայում, Բելառուսում, Ղազախստանում, Ղրղզստանում, Լեհաստանում, Սլովակիայում եւ Իսրայելում:

Глава Wildberries купила банк «Стандарт-кредит»
Онлайн-ритейлер Wildberries приобрел банк «Стандарт-кредит» для развития действующих и запуска новых сервисов для покупателей и предпринимателей, cообщает RBC со ссылкой на пресс-службу компании.
«Интеграция финансовой организации поможет нам дальше развивать существующий платежный сервис, а также в целом повысить качество обслуживания покупателей и продавцов - в частности, улучшить для них скорость и удобство взаиморасчетов с площадкой»,- отмечается в сообщении.
Основной владелец и генеральный директор Wildberries Татьяна Бакальчук стала владельцем 100% акций в банке «Стандарт-кредит».
География присутствия Wildberries охватывает девять стран: Россия, Армения, Украина, Белоруссия, Казахстан, Киргизия, Польша, Словакия и Израиль.