Wildberries առցանց ռիթեյլերը մտադիր է գնել ռուսաստանյան «Ստանդարտ-կրեդիտ» բանկը:Ինչպես հաղորդում է «Կոմերսանտ»-ը, այս բանկի լիցենզիայի հիման վրա ռիթեյլերը մտադիր է իրագործել հավատարմության քարտային ծրագրեր, ներառյալ նվեր քարտերը, ինչպես նաեւ իրականացնել հաշվարկներ հարթակում ներկայացված ապրանքների մեծաթիվ մատակարարների հետ: 20.02.2020 | 13:23 Wildberries-ի համահիմնադիրը դարձել է Ռուսաստանի ամենահարուստ կինը Wildberries-ի եւ «Ստանդարտ-կրեդիտ» բանկի միջեւ հնարավոր գործարքի մասին պատմել են «Կոմերսանտ»-ի աղբյուրները: Wildberries-ում չեն մեկնաբանել այս տեղեկատվությունը, հայտնել են միայն, որ «դիտարկում են առցանց հարթակի հիման վրա ֆինանսական ծառայությունների զարգացումը` ինչպես գնորդների, այնպես էլ գործարարների համար՝ Wildberry-ն էլ ավելի հարմարավետ և օգտակար դարձնելու նպատակով»:Փորձագետների կարծիքով՝ սեփական բանկի առկայությունը Wildberry-ի համար միանգամայն արդարացված է, ընդ որում «մաքուր» խաղացողի գնումն ունի իր առավելությունները զրոյից բանկ ստեղծելու նկատմամբ:Ռուսաստանյան Wildberries-ը ներկայացված է իննը երկրում՝ Ռուսաստանում, Հայաստանում, Ուկրաինայում, Բելառուսում, Ղազախստանում, Ղրղզստանում, Լեհաստանում, Սլովակիայում եւ Իսրայելում: Tweet Դիտում՝ 7309

Онлайн-ретейлер Wildberries намерен купить небольшой российский банк «Стандарт-кредит». Как сообщает «Коммерсант», на базе лицензии этого банка ретейлер намерен реализовывать карточные программы лояльности, включая подарочные карты, а также осуществлять расчеты с многочисленными поставщиками товаров, представленных на площадке. 20.02.2020 | 13:23 Соосновательница Wildberries стала самой богатой женщиной России О возможной сделке по покупке Wildberries банка «Стандарт-кредит» рассказали источники «Коммерсант», знакомые с ситуацией. В Wildberries не стали комментировать эту информацию, лишь сообщили, что «рассматривают развитие финансовых сервисов на онлайн-площадке - как для покупателей, так и предпринимателей, для того чтобы сделать Wildberries еще более удобным и полезным». По мнению экспертов, для Wildberries наличие собственного банка вполне оправдано, при этом покупка чистого действующего игрока имеет плюсы перед созданием банка с нуля.География присутствия Wildberries охватывает девять стран: Россия, Армения, Украина, Белоруссия, Казахстан, Киргизия Польша, Словакия и Израиль. Tweet Просмотры 7304