ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը ԶԼՄ-ներում հիշատակումներով 2020թ. 3-րդ եւ 4-րդ եռամսյակների առաջատարն է
Մեդիամոնիտորինգի MaxMonitor ընկերությունը ներկայացրել է «ՀՀ բանկերը ԶԼՄ-ներում» եռամսյակային հաշվետվությունը, որի արդյունքներով ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը դարձել է առաջատար Հայաստանի բոլոր առեւտրային բանկերի շրջանում՝ ԶԼՄ-ներում ունեցած հիշատակումների քանակով:
Ընդհանուր առմամբ բանկն ունի 232 հիշատակում, ինչը կազմել է 2020թ. չորրորդ եռամսյակում լրատվական կայքերի, թերթերի եւ հեռուստաընկերությունների լրատվական հաղորդումների հրապարակումների 43%:
Բանկն առաջատար է լրատվական կայքերում եւ թերթերում հիշատակումների քանակով՝ 204 հիշատակում եւ 27 հոդված:
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկն առաջատար է նաեւ չորրորդ եռամսյակում ԶԼՄ-ներում դրական հիշատակումների թվով. 191 դրական հիշատակում բանկի մասին:
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը ՀՀ բանկերի շարքում ԶԼՄ-ներում ունեցած հիշատակումների թվով եւ դրական հիշատակումների թվով առաջատարն էր նաեւ 2020թ. երրորդ եռամսյակի տվյալներով՝ 445 հիշատակում: Հաշվետու ժամանակահատվածում հայկական ԶԼՄ-ներում բանկի մասին եղել է 255 դրական հիշատակում:
2020թ. երկրորդ եռամսյակի արդյունքներով ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը ԶԼՄ-ներում հիշատակումների քանակով նույնպես առաջատարների ցուցակում էր եւ առաջատար էր թերթերում եւ հեռուստատեսությամբ հիշատակումների թվով՝ 46 հոդված, 8 ռեպորտաժ:
«ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը առանձնահատուկ նշանակություն է տալիս իր հաճախորդների իրազեկմանը նորություններին, նոր պրոդուկտներին, հատուկ առաջարկներին եւ բանկի կողմից իրականացվող ակցիաներին եւ օգտագործում է տեղեկատվության տարածման բոլոր հիմնական հարթակները՝ բանկի հաճախորդներին առավելագույնս տեղեկացնելու համար»,- ասված է ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի տարածած հաղորդագրության մեջ:
MaxMonitor համակարգի միջոցով, որը վերահսկում է Հայաստանի բոլոր առեւտրային բանկերի հրապարակումները, իրականացվում է բոլոր հայկական լրատվական կայքերի (մոտ 150 կայքեր), թերթերի (16 անվանում) եւ հեռուստաընկերությունների լրատվական հաղորդումների (12 հեռուստաընկերություն) մոնիտորինգ՝ Հայաստանի 17 առեւտրային բանկերի շրջանում:

Система медиа мониторинга MaxMonitor представила квартальный отчет «Банки Армении в СМИ», на основе которого Банк ВТБ (Армения) является лидером по количеству упоминаний в средствах массовой информации.Общее количество упоминаний банка - 232, что составило 43% публикаций в информационных сайтах, газетах и информационных программах телекомпаний, среди всех коммерческих банков Армении за четвертый квартал 2020 года. Банк лидирует по числу упоминаний в новостных сайтах и газетах - 204 упоминания и 27 статей. 11.01.2021 | 12:41 Армянские банки в СМИ: Итоги четвертого квартала Банк ВТБ (Армения) так же является лидером по количеству положительных упоминаний в СМИ за четвертый квартал - 191 положительных упоминаний о банке.Банк ВТБ (Армения) являлся лидером среди банков РА по количеству упоминаний в СМИ и по количеству положительных упоминаний также и по данным за третий квартал 2020 года - 445 упоминаний. За отчетный период в армянских СМИ банк был положительно упомянут 255 раз. 01.10.2020 | 15:58 Армянские банки в СМИ: Итоги третьего квартала За второй квартал 2020 года Банк ВТБ (Армения) тоже был в списке лидеров по упоминаниям в СМИ, и стал лидером по числу упоминаний в газетах и на телевидении – 46 статей, 8 репортажей. «Банк ВТБ (Армения) придает особое значение информированию своих клиентов о новостях, новых продуктах, специальных предложениях и акциях, проводимых со стороны банка и использует все основные каналы для распространения информации с целью максимального извещения клиентов банка»,- отмечается в сообщении Банка ВТБ (Армения) .Посредством системы MaxMonitor, которая отслеживает публикации всех коммерческих банков Армении, проводится мониторинг всех армянских новостных сайтов (около 150 сайтов), 16 газет и информационных телепрограмм (12 телекомпаний) среди 17 коммерческих банков Армении. Банк контролируется ЦБ РА. Tweet Просмотры 5349