11.01.2021 | 12:41 Գլխավոր էջ / Նորություններ / Հոդվածներ /
2020թ. չորրորդ եռամսյակի արդյունքներով՝ ԶԼՄ-ներում (լրատվական կայքեր, թերթեր եւ հեռուստաընկերությունների լրատվական հաղորդումներ) ունեցած հիշատակումների թվով առաջատար է ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը (232 հիշատակում), որին հաջորդում են Ամերիաբանկը (175 հիշատակում) եւ Հայէկոնոմբանկը (133 հիշատակում):
Լրատվական կայքերում եւ թերթերում հիշատակումների թվով առաջատար է ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը՝ 204 հիշատակում եւ 27 հոդված, իսկ հեռուստատեսությամբ առաջատարը Հայէկոնոմբանկն է՝ 4 ռեպորտաժ:
Դրական հիշատակումների թվով առաջատար է ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը՝ 191 հիշատակում, երկրորդն այս ցուցանիշով Ամերիաբանկն է՝ 161 հիշատակում, երրորդը՝ IDBank-ն է՝ 74 հիշատակում:
Հիշատակումների ընդհանուր քանակում դրական հիշատակումների տոկոսային հարաբերակցությամբ առաջատարը IDBank-ն է՝ 93,7%, 74 դրական հիշատակում 79-ից: Երկրորդն այս ցուցանիշով Ամերիաբանկն է 92%, 161 դրական հիշատակում 175-ից, երրորդը Ինեկոբանկն է՝ 83,3%, 20 դրական հիշատակում 24-ից:
Բանկային մոնիտորինգի դեպքում դիտարկվում են բոլոր հայկական լրատվական կայքերը (մոտ 150 կայքեր), թերթեր (16 անվանում) եւ հեռուստաընկերությունների լրատվական հաղորդումներ (12 անվանում):
«ՀՀ բանկերը ԶԼՄ-ներում» հաշվետվության 2020թ. 3-րդ եռամսյակի արդյունքներին կարող եք ծանոթանալ այստեղ:

11.01.2021 | 12:41 Главная страница / Новости / Статьи /
По данным за четвертый квартал 2020 года, по количеству упоминаний в СМИ (информационные сайты, газеты и информационные программы телекомпаний) лидером является Банк ВТБ (Армения) (232 упоминания), за которым следуют Америабанк (175 упоминаний) и Армэкономбанк (133 упоминания).
Банк ВТБ (Армения) лидирует по числу упоминаний в новостных сайтах и газетах - 204 упоминания и 27 статей, а на телевидении лидером является Армэкономбанк - 4 репортажа.
По количеству положительных упоминаний лидером является Банк ВТБ (Армения) - 191 упоминание, второй по этому показателю - Америабанк (161 упоминание), третий - IDBank (74 упоминания).
В общем процентном соотношении по количеству положительных упоминаний лидирует IDBank - 74 положительных упоминаний из 79-и (93,7%), второй по этому показателю - Америабанк (161 из 175-и, 92%), на третьем месте - Инекобанк (20 из 24-х, 83,3%).