Սբերբանկը մշակել է առցանց թեստ, որի օգնությամբ կարելի է գնահատել կորոնավիրուսով հիվանդանալու ռիսկը եւ հիվանդության թեթեւ ձեւի առկայությունը։Ինչպես հաղորդում է RNS գործակալությունը, այս մասին հայտնել է Սբերբանկի վարչության նախագահի առաջին տեղակալ Ալեքսանդր Վեդյախինը։«Արհեստական բանականության մոդելի հավանականության եւ համաշխարհային բժշկական տվյալների հիման վրա Սբերբանկը մշակել է առցանց թեստ, որը հնարավորություն է տալիս ախտանշաններով եւ արտաքին գործոններով գնահատել կորոնավիրուսով հիվանդանալու ռիսկը եւ հիվանդության թեթեւ ընթացքի հավանականությունը»,- նշել է Ալեքսանդր Վեդյախինը։ 18.04.2020 | 12:24 Սբերբանկի «դուստրը» տան պայմաններում կորոնավիրուսի թեստավորում կանցկացնի Իր խոսքով՝ ներկա դրությամբ թեստավորվել է ավելի քան 177 հազ. ռուսաստանցի, որոնցից 40 հազարը Մոսկվայի բնակիչ է, 9 հազարը՝ Սանկտ Պետերբուրգի։ Հիվանդանալու բարձր ռիսկ է հայտնաբերվել հարցվածների 9%-ի մոտ։ Բացի այդ, Սբերբանկը կառուցել է մոդել, որը կանխատեսում է կորոնավիրուսի տարածումը երկրում։ Դեռեւս մարտին մոդելը կանխատեսել էր, որ Ռուսաստանում հիվանդությունը կհասնի իր գագաթնակետին մայիսի առաջին տասնօրյակում։ 20.05.2020 | 09:24 Սբերբանկը դպրոցականների համար ջերմաչափով տեսախցիկ է մշակել Banks.am-ը հիշեցնում է, որ ավելի վաղ Սբերբանկի DocDoc դուստր ընկերությունը Մոսկվայի բնակիչներին հնարավորություն էր ընձեռել տան պայմաններում կորոնավիրուսի թեստավորում անցնել՝ ուղղված ինչպես ախտանշաններով, այնպես էլ առանց ախտանշանների հիվանդության ընթացքի բացահայտմանը։Օրեր առաջ էլ հայտնել էինք, որ Սբերբանկը մշակել է տեսախցիկ, որում ներկառուցված է ջերմաչափ եւ առկա է մարդկանց դիմակով դեմքը ճանաչող տեխնոլոգիա: Տեսախցիկը նախատեսված է դպրոցների եւ այլ ուսումնական հաստատությունների համար։ Tweet Դիտում՝ 5242

Сбербанк разработал онлайн-тест, при помощи которого можно оценить риск заболевания коронавирусом и наличие легкой формы заболевания.Как передает агентство RNS, об этом сообщил первый заместитель председателя правления Сбербанка Александр Ведяхин.«На основе вероятностной модели искусственного интеллекта и мировых медицинских данных Сбербанк разработал онлайн-тест (симптом-чеккер), который позволяет по симптомам и внешним факторам оценить риск заболевания коронавирусом и вероятность легкого протекания болезни»,- отметил Александр Ведяхин. 18.04.2020 | 12:24 «Дочка» Сбербанка в домашних условиях проведет тестирование на коронавирус По его словам, на данный момент тест прошли уже свыше 177 тыс. россиян, из них 40 тыс. жителей Москвы и 9 тыс. - Санкт-Петербурга. Высокий риск заболевания коронавирусом был выявлен у 9% респондентов.Кроме того, Сбербанк построил модель, прогнозирующую распространение коронавируса в стране. Еще в марте она предсказала, что пик заболевания в России придется на первую декаду мая. 20.05.2020 | 09:24 Сбербанк разработал для школьников камеру со встроенным термометром Banks.am напоминает, что до этого дочерняя компания Сбербанка - DocDoc предоставила возможность всем желающим москвичам в домашних условиях провести тестирование на коронавирус, направленного на выявление как симптомного, так и бессимптомного течения заболевания. А на днях сообщали, что Сбербанк разработал камеру со встроенным термометром и технологией распознавания лиц в масках. Камера разработана специально для школ и других учебных заведений. Tweet Просмотры 5245