Պրոմեթեյ Բանկը ներդրել է 3D Secure համակարգը
Պրոմեթեյ Բանկը ներդրել է քարտով ինտերնետային գործարքներ կատարելու առավել անվտանգ՝ 3D Secure համակարգը:
Բանկում նշել են, որ այս համակարգը նվազեցնում է online վճարումների կայքերում քարտով զեղծարարություններ կատարելու ռիսկերը:
«Այսուհետ բանկի քարտատերերի ինտերնետային գործարքներն ապահովված են լինելու անվտանգության եւս մի մակարդակով՝ sms հաստատումերի միջոցով: Online գործարքներ կատարելիս այն քարտատերը, որոնք արդեն ակտիվացրել են sms հաղորդագրություն ստանալու ծառայությունը, իրենց քարտին կցված հեռախոսահամարին կստանան լրացուցիչ կոդ, որն անհրաժեշտ է լրացնել կայքում՝ գործարքը հաստատելու համար»,- ասված է հաղորդագրությունում:
Եթե հաճախորդը դեռ չի ակտիվացրել sms ծառայությունը, ապա կարող է մոտանալ բանկի ցանկացած մասնաճյուղ եւ լրացնել համապատասխան դիմումը:
Բանկում նշել են, որ բացի 1 sms-ի արժեքից (20 ՀՀ դրամ), քարտատերը որեւէ լրացուցիչ ծախս չի կրելու:
Անվտանգության 3D Secure համակարգը գործում է այն կայքերում, որոնցում առկա է MasterCard SecureCode լոգոն:

Банк Прометей задействовал систему 3D Secure
Банк Прометей задействовал систему 3D Secure, которая является наиболее безопасной для выполнения операций в интернете с помощью платежной карты.
Как отметили в банке, система снижает риск растраты средств платежной карты на сайтах онлайн-платежей.
«Отныне интернет-операции держателей карт банка будут обеспечены еще одним уровнем безопасности при помощи SMS-подтверждений. Осуществляя операции в интернете, держатели карт, которые уже активизировали услугу SMS-сообщений, будут получать на прикрепленный к карте телефонный номер дополнительный код, который следует ввести на сайте для подтверждения операции», - говорится в сообщении.
Клиенты, которые еще не активизировали услугу SMS-оповещения, могут обратиться в любой из филиалов Банка Прометей и заполнить соответствующее заявление.
В банке отметили, что кроме стоимости одного SMS сообщения (20 драмов), держатель карты не будет нести никаких дополнительных издержек.
Система безопасности 3D Secure действует на тех сайтах, где отображен логотип MasterCard SecureCode.