ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը պայմաններ չի վերանայել
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը հանդես է եկել հայտարարությամբ, նշելեվ, որ առանց իրավաբանական հիմքերի առկայության բանկը չի վերանայել եւ հետագայում նույնպես չի ենթադրում գործող վարկերի տոկոսադրույքների կամ այլ պայմանների վերանայման հնարավորություն:
Գործող վարկային համաձայնագրերի տոկոսադրույքների բարձրացման հնարավորության վերաբերյալ հաճախորդների դիմումների հիման վրա ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը  հայտարարում է նաեւ, որ.
- Վարկային ապահովության փաստաթղթերի մեջ որեւէ փոփոխություն մտցնելու համար անհրաժեշտ է կողմերի համաձայնությունը եւ պայմանագրերի համապատասխան իրավաբանական ձեւակերպումը;
- Բանկը գործել է եւ շարունակում է գործել բացառապես ՀՀ օրենքների շրջանակում:
«Լրացուցիչ հարցեր առաջանալու կամ որևէ տեղեկատվության առկայության դեպքում հաճախորդներին խնդրում ենք դիմել բանկ՝ hեռ. 87 87 էլ. փոստ headoffice@vtb.am», - նշված է ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի տարածած հայտարարության մեջ:

Банк ВТБ (Армения) не пересматривал условия действующих кредитов
Банк ВТБ (Армения) выступил с заявлением, в котором отмечается, что без наличия юридических основ банк не пересматривал и в дальнейшем не предполагает возможность пересмотра процентных ставок или иных условий действующих кредитов.
На основании обращений клиентов по поводу вероятности поднятия процентных ставок по уже действующим кредитным соглашениям Банк ВТБ (Армения) заявляет также:
- Для внесения каких-либо изменений в кредитно-обеспечительную документацию необходимо обоюдное согласие сторон и соответствующее юридическое оформление договоров.
- Банк действовал и продолжает действовать исключительно в рамках законов РА.
«В случае возникновения дополнительных вопросов или наличии какой-либо информации просим клиентов обратиться в банк - тел.: 87 87, эл. почта: headoffice@vtb.am », - отмечается в заявлении Банка ВТБ (Армения).