Կցված քարտերի մնացորդները՝ Idram&IDBank հավելվածում
Idram&IDBank հավելվածից օգտվելն արդեն ավելի հարմարավետ է, քան երբեւէ։ Այսուհետ հավելվածում տեսանելի կլինեն ԱրՔա համակարգի բոլոր բանկերի կողմից թողարկված եւ օգտատիրոջ կողմից հավելվածին կցված քարտերի օնլայն մնացորդները։
Իդրամից հայտնում են, որ այս բարելավումը նախաձեռնել են բազմաթիվ օգտատերերի առաջարկների հիման վրա. Idram&IDBank հավելվածում քարտի մնացորդը տեսնելու եւ իրենց գործարքների վերահսկողության հնարավորություն ունեն ոչ միայն IDBank-ի, այլեւ՝ ԱրՔա համակարգի կողմից թողարկված ցանկացած բանկային քարտի առցանց մնացորդ։
Իդրամից նաեւ հիշեցնում են, որ Idram&IDBank հավելվածում քարտ կցելը վայրկյանների հարց է, անհրաժեշտ է միայն մուտք գործել «Բանկինգ» բաժին, հաստատել, որ ծանոթացել եք պայմաններին, լրացնել քարտի տվյալները եւ քարտը կցված է։ Արդեն կարող եք որպես վճարման աղբյուր ընտրել կցված քարտն ու միաժամանակ վերահսկել Ձեր քարտային մնացորդը։
Իդրամի տնօրեն Արսեն Քդենյանի խոսքով՝ հաճախորդների կողմից պահանջը կար:
«Բոլորիս համար էլ պարզ է՝ որքան հարմար է, երբ մի հավելվածում երեւում են բոլոր քարտերիդ վրա առկա միջոցները, եւ հնարավոր է առանց լրացուցիչ գործողությունների պարզել մնացորդը։ Հույս ունենք, որ մեր հաճախորդներն ու օգտատերերը կգնահատեն նոր հնարավորությունը, իսկ բոլոր նրանց համար, ովքեր դեռ չեն հանդիսանում Idram&IDBank հավելվածի օգտատեր, սա հրաշալի առիթ կծառայի», - ասել է Արսեն Քդենյանը՝ հավելելով, որ հավելվածում բարելավվել է նաեւ դեպի ԱրՔա համակարգի քարտեր փոխանցումների բաժինը, մասնավորապես՝ քարտից քարտ փոխանցման հաստատման փուլում էկրանին արդեն արտացոլվում է փոխանցման հասցեատիրոջ Անուն Ազգանուն Հայրանունը, այսինքն՝ փոխանցողը նույն պահին վստահ է լինում, որ ճիշտ հասցեով է ուղարկում գումարը։
«Idram&IDBank հավելվածի հնարավորություններն անընդհատ ընդլայնվում են։ Իդրամի եւ IDBank-ի ռազմավարական համագործակցության շնորհիվ արդեն մի քանի տարի է, ինչ հնարավոր է կատարել բոլոր ֆինանսաբանկային ու վճարային գործարքները՝ օգտագործելով ընդամենը մեկ հավելված։ Թվային ապառիկից մինչեւ անհպում վճարումներ, փոխանցումներ, ժամանցի վայրերի տոմսերի գնում եւ ավելին․ այս ամենը վաղուց ընդամենը մի փոքր հատվածն է Idram&IDBank հավելվածի լայն գործիքակազմի, որի վրա շարունակաբար աշխատում են երկու ընկերությունները»,- ասվում է հաղորդագրությունում:

Баланс прикрепленных карт в приложении Idram&IDBank
Пользоваться приложением Idram&IDBank стало удобнее, чем когда-либо. Отныне в приложении будут видны онлайн-балансы карт, выпущенных банками системы АрКа и прикрепленных к приложению пользователем.
отмечают, что это улучшение было введено по многочисленным запросам пользователей. Теперь они могут контролировать онлайн-баланс карт как IDBank, так и других банков системы АрКа непосредственно в приложении.
В Idram также напоминают, что привязать карту к приложению Idram&IDBank можно всего за несколько секунд. Для этого нужно зайти в раздел «Банкинг», согласиться с условиями, ввести данные карты, и она будет привязана. После этого Вы сможете использовать карту для оплаты и отслеживания баланса.
По словам директора Idram Арсена Кденяна, спрос со стороны клиентов был.
«Всем нам понятно, насколько удобно, когда средства всех карт отображаются в одном приложении, и можно узнать баланс без каких-либо дополнительных действий. Мы надеемся, что наши клиенты и пользователи оценят новую возможность, а для всех тех, кто еще не является пользователем приложения Idram&IDBank, это послужит прекрасной возможностью», - говорит Арсен Кденян, отмечая, что раздел переводов на карты системы АрКа в приложении также было улучшено, в частности, на этапе подтверждения перевода с карты на карту на экране уже отображается имя получателя перевода, то есть отправитель при этом уверен, что он отправляет деньги на правильный адрес.
«Приложение Idram&IDBank постоянно развивается. Благодаря стратегическому партнерству Idram и IDBank, пользователи могут совершать все банковские и платежные операции с помощью одного приложения: от цифровой рассрочки и бесконтактных платежей до переводов и покупки билетов. Все это лишь малая часть обширного функционала приложения Idram&IDBank, над которым обе компании постоянно работают», - говорится в сообщении.