Ամերիկյան WorldCover ընկերության մշակած մոբայլ հավելվածն աֆրիկյան մանր ֆերմերային տնտեսություններին կօգնի ապահովագրել բերքը երաշտից:Ինչպես գրում է Financial times-ը, հավելվածը կգործի բլոկչեյն տեխնոլոգիայի հիման վրա՝ առանց ավելորդ թղթաբանության անհրաժեշտության եւ, ավանդական ապահովագրության համեմատ, բավական մատչելի պայմաններով:Ապահովագրական համակարգին արդեն իսկ միացել է շուրջ 20 հազ. ֆերմեր Գանայից, Քենյայից եւ Ուգանդայից: 16.10.2018 | 13:07 Գլոբալ ֆինանսական աշխարհը շրջվում է դեպի ֆինտեխ Ֆերմերներին հատուցումը կտրամադրվի ավտոմատ եղանակով՝ որոշակի պայմանների, օրինակ՝ 7 օր տեւող երաշտի դեպքում: Համակարգը կիրառում է բարձրորակ արբանյակային նկարներ՝ մթնոլորտային տեղումների եւ բույսերի աճի վերաբերյալ տվյալները հավաքագրելու համար:WorldCover-ի հիմնադիր տնօրեն Քրիստոֆեր Շիհանի խոսքով՝ ապահովագրական վճարները կարող են փոխանցվել դրամական փոխանցումների հավելվածների միջոցով: 19.10.2018 | 16:14 Գրեֆ. Բլոկչեյնը ցնցող ֆենոմեն է, որը պետք է վերաիմաստավորել «Մեքենայական ուսուցման եւ բլոկչեյնի շնորհիվ մենք կարողանում ենք տվյալները բավական մատչելի կերպով հավաքագրել եւ առաջարկել բերքի ապահովագրության պարզ պրոդուկտ՝ $20-50 ապահովագրավճարով, որը հասանելի է տարեկան անգամ $3000 վաստակող ֆերմերին»,- նշել է Քրիստոֆեր Շիհանը՝ ընդգծելով, որ համակարգի պարզության շնորհիվ դրանից կարող են օգտվել նույնիսկ սահմանափակ գրագիտությամբ ֆերմերները:Օբյեկտիվ տվյալների ավտոմատ հավաքագրումն արբանյակի միջոցով թույլ կտա խուսափել հնարավոր խարդախություններից եւ անճշտություններից:«Ֆինտեխ» բաժնի գործընկեր` Tweet Դիտում՝ 28561

Разработанное американской компанией WorldCover мобильное приложение поможет мелким африканским фермерам застраховать урожай от засухи. Как сообщает Financial Times, приложение будет работать на основе блокчейн технологии – без лишней бюрократии и на достаточно выгодных условиях по сравнению с традиционным страхованием. К системе страхования уже присоединились около 20 тыс. фермеров из Ганы, Кении и Уганды. 16.10.2018 | 13:07 Глобальный финансовый мир обозначил поворот к финтеху Фермерам будет предоставлена компенсация автоматически, например, в течение 7-дневной засухи. Система использует высококачественные спутниковые изображения для сбора данных об атмосферных осадках и о росте растений. По словам директора WorldCover Кристофера Шиана, страховые выплаты могут передаваться посредством приложений для денежных переводов. 19.10.2018 | 16:14 Греф: Блокчейн - потрясающий феномен, который стоит переосмыслить «Благодаря машинному обучению и блокчейну, нам удается выгодным способом осуществлять сбор данных и предложить понятный продукт по страхованию урожая. Страховой взнос составляет $20-50 и доступен даже фермеру, который получает $3000 в год»,- отметил Кристофер Шиан, подчеркнув, что благодаря простоте продукта им могут воспользоваться фермеры с ограниченной грамотностью. Автоматический сбор объективных данных с помощью спутника позволит избежать возможных недобросовестных нарушений и погрешностей. Партнер раздела «Финтех» - Tweet Просмотры 28603