Ռուսաստանի կենսաթոշակային հիմնադրամն առաջարկում է ներդնել «խելացի» աշխատանքային պայմանագրեր, որոնք կկնքվեն էլեկտրոնային եղանակով՝ էլեկտրոնային ստորագրության կիրառմամբ:Ինչպես գրում է «Իզվեստիա»-ն, հիմնադրամն այդպիսով տվյալների պահպանման եւ սպասարկման մեծ ծախսեր կկրճատի: 06.07.2018 | 13:12 2019-ից ՌԴ բանկերը կկարողանան բլոկչեյնի վրա հիմնված գործարքներ իրականացնել Պարբերականը նշում է, որ այս նպատակով մինչեւ տարեվերջ նախատեսվում է հիմնադրամի բոլոր տեղեկատվական համակարգերը համախմբել միասնական թվային բլոկչեյն հարթակում:««Խելացի» պայմանագրերի ներդրումը հնարավորություն կտա ապագայում հրաժարվել պարտադիր թղթային ձեւակերպումից եւ անհրաժեշտ տեղեկատվությունը ձեռքի տակ ունենալ ցանկացած պահի»,- նշել են ՌԴ Կենսաթոշակային հիմնադրամում: 28.08.2018 | 16:58 Samsung-ը բլոկչեյնի միջոցով կհեշտացնի մոբայլ բանկինգը Կորեայում Բացի այդ, նոր համակարգը հնարավորություն կտա «քաղաքացիներին լրացուցիչ կերպով պաշտպանել անբարեխիղճ գործատուներից, որոնք աշխատանքային պայմանագրերը կնքում են օրենքի խախտումով»:«Ֆինտեխ» բաժնի գործընկեր` Tweet Դիտում՝ 9892

Пенсионный фонд России предлагает внедрить «умные» трудовые контракты, которые будут заключаться в электронном виде с использованием электронной подписи. Как сообщают «Известия», таким образом фонд сократит расходы на хранение данных и обслуживание. 06.07.2018 | 13:12 C 2019 года российские банки смогут проводить операции на базе блокчейн Издание отмечает, что с этой целью планируется до конца года объединить все информационные системы фонда в единую цифровую блокчейн-платформу.«Внедрение смарт-контрактов в трудовые отношения позволит в будущем отказаться от обязательного заключения их в бумажном виде, но иметь о них информацию в любой момент времени»,- отметили в Пенсионном фонде России. 28.08.2018 | 16:58 Samsung упростит мобильный банкинг в Корее с помощью блокчейна Кроме того, новая система позволит «дополнительно защитить граждан от нерадивых работодателей, которые оформляют трудовые договоры с нарушением законодательства». Партнер раздела «Финтех» - Tweet Просмотры 9897