Samsung ընկերության՝ ՏՏ ոլորտում մասնագիտացած դուստր կազմակերպությունը՝ Samsung SDS-ը, բլոկչեյն տեխնոլոգիայի կիրառմամբ իրար «կկապի» Հարավային Կորեայի բանկերի մոբայլ հավելվածները:Ինչպես գրում է Coindesk.com-ը, ընկերությունը Կորեայի բանկերի ֆեդերացիայի հետ համագործակցությամբ մշակել է սերտիֆիկացման բլոկչեյն հարթակ՝ BankSign-ը: 17.07.2018 | 16:08 Հոնկոնգը 21 բանկ կմիավորի առեւտրի ֆինանսավորման բլոկչեյն հարթակում Վերջինս հաճախորդներին հնարավորություն կտա սեփական անձը հաստատել միայն մեկ բանկի հավելվածում՝ մատնահետքով, գաղտնաբառով կամ նույնականացման այլ եղանակով, ինչը հնարավորություն կտա գործարքներ կատարել նաեւ մյուս բանկերի հավելվածներով:Samsung-ում նշել են, որ հարթակի անվտանգությունն ապահովված է նրան միացած բանկերի անվտանգության համակարգերով եւ, շնորհիվ բլոկչեյն տեխնոլոգիայի՝ ամրապնդված տվյալների բազայի շղթայի կայունությամբ: 10.08.2018 | 13:30 Ավստրալիական բանկն առաջինը աշխարհում բլոկչեյնով պարտատոմսեր կթողարկի «BankSign-ը բանկային համակարգում բլոկչեյնի առաջին կիրառությունն է: Ընկերությունը կշարունակի ընդլայնել թվային վերափոխման այս գործընթացը՝ նպաստելով բանկերի եւ ֆինանսական հաստատությունների մրցունակության բարձրացմանը»,- նշել են Samsung SDS-ում:«Ֆինտեխ» բաժնի գործընկեր` Tweet Դիտում՝ 10163

Дочерняя организация компании Samsung – Samsung SDS, которая специализируется в сфере информационных технологий, «свяжет» мобильные приложения южно-корейских банков с применением блокчейн-технологий.Как пишет Coindesk.com, при сотрудничестве с федерацией банков Кореи компания разработала блокчейн-платформу сертификации – BankSign. 17.07.2018 | 16:08 Гонконг объединит 21 банк в блокчейн-платформу финансирования торговли Платформа предоставит клиентам возможность идентифицировать личность только в одном банковском приложении, по отпечаткам пальцев, через пароль или другие способы идентификации, что позволит совершать сделки также в приложениях других банков. В Samsung отметили, что безопасность платформы будет обеспечена с помощью систем безопасности подключенных к ней банков, посредством стабильности цепочки базы фиксированных данных блокчейн-технологии. 10.08.2018 | 13:30 Австралийский банк первым в мире выпустит облигации на базе блокчейн «BankSign – первое применение блокчейн в банковской системе. Компания продолжит расширять этот процесс цифровой трансформации, способствуя повышению конкурентоспособности банков и финансовых учреждений»,- отметили в Samsung SDS. Партнер раздела «Финтех» - Tweet Просмотры 10167