Կոնվերս Բանկը սկսել է պարտատոմսերի հերթական տեղաբաշխումը
Կոնվերս Բանկը տեղաբաշխում է 2 մլրդ ՀՀ դրամ եւ 10 մլն ԱՄՆ դոլար ընդհանուր ծավալով անվանական արժեկտրոնային պարտատոմսեր:
Պարտատոմսերի արժեկտրոնային եկամտաբերությունը համապատասխանաբար 10% եւ 4% է, արժեկտրոնի վճարման պարբերականությունը՝ կիսամյակային:
Թողարկման եւ տեղաբաշխման մանրամասներին, Ծրագրային ազդագրի եւ Թողարկման վերջնական պայմաններին կարելի է ծանոթանալ այս հղումով:
Տեղաբաշխման ավարտից հետո պարտատոմսերը կցուցակվեն «Հայաստանի ֆոնդային բորսա» ԲԲԸ-ում՝ երկրորդային շուկայում շրջանառվելու համար:
Պարտատոմսերում ներդրումներն, ի տարբերություն ավանդի, ազատված են հարկերից: Պարտատոմսերը հնարավոր է վաճառել երկրորդային շուկայում՝ մինչեւ դրանց մարման ժամկետը։Պարտատոմսերով ներգրավված դրամական միջոցները երաշխավորված են Ավանդների հատուցումը երաշխավորող հիմնադրամի կողմից:
Նշվում է, որ օրերս բանկն ամբողջությամբ մարել է AMCOVSB28ER6 տարբերակիչ ծածկագրով ՀՀ դրամով եւ AMCOVSB29ER4 տարբերակիչ ծածկագրով ԱՄՆ դոլարով պարտատոմսերը: Ընդհանուր առմամբ, մարվել է 1 մլրդ ՀՀ դրամ եւ 10 մլն ԱՄՆ դոլար անվանական արժեքով պարտատոմս, արժեկտրոնի վճարման չափը կազմել է 178,5 մլն դրամ:
«Կոնվերս Բանկը թողարկված պարտատոմսերի քանակով եւ ծավալով շուկայի առաջատարներից է: Այս պահի դրությամբ, ՀՀ Ֆոնդային բորսայում գնանշվում է Բանկի՝ 4 մլրդ ՀՀ դրամ եւ 15 մլն ԱՄՆ դոլար ընդհանուր ծավալով պարտատոմս»,- ասված է հաղորդագրության մեջ:

Конверс Банк начал очередное размещение облигаций
Купоны по облигациям составляют 10% и 4% соответственно, периодичность выплаты купона - раз в полгода.
Подробности размещения и выпуска, а также основные условия выпуска и Программный проспект можно найти перейдя по ссылке.
После размещения облигации пройдут листинг в ОАО «Фондовая биржа Армении» для торгов на вторичном рынке. Инвестиции в облигации, в отличие от депозитов, не облагаются налогом. Облигации могут быть проданы на вторичном рынке до наступления срока их погашения.
Денежные средства, привлеченные посредством выпуска облигаций, гарантируются Фондом гарантирования возмещения вкладов.
Отмечается, что банк недавно погасил облигации в драмах РА и долларах США с тикерами AMCOVSB28ER6 и AMCOVSB29ER4. В целом было погашено облигаций на сумму 1 млрд драмов и 10 млн долларов США, купонная выплата которых составила 178,5 млн драмов.
«По количеству и объему выпущенных облигаций Конверс Банк является одним из лидеров рынка. В общем объеме в настоящий момент на Фондовой бирже РА котируются облигации на 4 млрд драмов и 15 млн долларов США»,- отмечается в сообщении.