IDBank-ը 2021 թվականի դոլարային պարտատոմսերի հերթական տրանշն է թողարկել
IDBank-ը ս.թ․ դեկտեմբերի 21-ին հրապարակային առաջարկի միջոցով թողարկել է AMANLBB2EER3 տարբերակիչ ծածկագրով անվանական արժեկտրոնային պարտատոմսերի հերթական տրանշը։
2021 թվականի թվով երրորդ թողարկման անվանական արժեկտրոնային պարտատոմսերի ընդհանուր ծավալը կազմում է 5 մլն դոլար։ Պարտատոմսերի շրջանառության ժամկետը 27 ամիս է, արժեկտրոնային տարեկան եկամտաբերությունը` 4%, իսկ արժեկտրոնային եկամտի վճարումը կիրականցվի եռամսյա պարբերականությամբ։
Պարտատոմսերը տեղաբաշխվելու են 2021 թվականի դեկտեմբերի 21-ից մինչեւ 2022 թվականի մարտի 18-ը ներառյալ։ Տեղաբաշխման ավարտից հետո պարտատոմսերը ներկայացվելու են ցուցակման «Հայաստանի ֆոնդային բորսա» ԲԲԸ եւ ունենալու են շուկա ստեղծող (Marketmaker):
IDBank-ի պարտատոմս ձեռք բերելու համար անհրաժեշտ է պարզապես լրացնել համապատասխան հայտը եւ ներկայացնել Բանկ, ինչից հետո Ձեր պարտատոմսերը կարող եք գտնել անմիջապես Idram&IDBank հավելվածում՝ մուտք գործելով «Բանկինգ» բաժին եւ ընտրելով «Պարտատոմսեր» ենթաբաժինը։ Հավելվածում ներկայացված է պարտատոմսերի վերաբերյալ ողջ անհրաժեշտ ինֆորմացիան՝ տարբերակիչ ծածկագիրը, քանակը, անվանական արժեքը, տարեկան արժեկտրոնային եկամտաբերությունը, արժեկտրոնի վճարման օրը եւ պարտատոմսերի մարման օրը։
IDBank-ի պարտատոմսերի վերաբերյալ ամբողջ տեղեկատվությունը հասանելի է հղմամբ։
Պարտատոմսերի ծրագրային ազդագիրը գրանցվել է ՀՀ Կենտրոնական բանկում ՀՀ ԿԲ նախագահի 23 հուլիսի 2021 թ. Թիվ 1/392Ա որոշմամբ։ Ծրագրային ազդագրի, դրա լրացման էլեկտրոնային տարբերակներին եւ սույն թողարկման հիմնական պայմաններին կարելի է ծանոթանալ IDBank-ի պաշտոնական կայքում:

IDBank выпустил очередной транш долларовых облигаций 2021 года
21-го декабря этого года IDBank через публичную оферту выпустил очередной транш номинальных купонных облигаций под аббревиатурой AMANLBB2EER3.
Общий объем номинальных купонных облигаций третьего выпуска 2021-го года составляет 5 миллионов долларов США. Срок обращения облигаций составляет 27 месяцев, годовая процентная ставка - 4%, облигации будут выплачиваться ежеквартально.
Облигации будут размещены с 21-го декабря 2021 года по 18-е марта 2022 года включительно. После размещения будет осуществлен листинг облигаций в ОАО «Армянская фондовая биржа». Облигации будут котироваться посредством создателя рынка (Marketmaker).
Для приобретения облигаций IDBank-а необходимо заполнить соответствующую заявку и подать в Банк, после чего приобретенные в IDBank-е облигации Вы можете найти в приложении Idram&IDBank, просто войдя в раздел «Банкинг» в приложении Idram&IDBank и выбрав раздел «Облигации». В приложении представлена вся необходимая информация об облигациях - аббревиатура, количество, номинальная стоимость, годовая процентная доходность, дата выплаты купона, дата погашения купона.
Вся информация про облигации банка доступна по ссылке.
Проспект Облигаций зарегистрирован ЦБ РА, решением Председателя ЦБ PА N1/392A от 23-го июля 2021 года. Электронная версия проспекта и основные условия выпуска размещены на официальном веб-сайте IDBank-а.