CaixaBank-ը արհեստական բանականության գրասենյակ է հիմնել
CaixaBank-ը արհեստական բանականության (ԱԲ) գրասենյակ է հիմնել՝ ԱԲ կիրառմամբ կորպորատիվ նախագծերի նորմատիվ պահանջներին համապատասխանությունն ապահովելու նպատակով։
CaixaBank-ի 2025-2027 թվականների ռազմավարական ծրագիրը ներառում է գեներատիվ ԱԲ-ի կիրառմամբ նոր առեւտրային եւ հաճախորդների սպասարկման հնարավորությունների զարգացման նախաձեռնություններ։ Այդ նպատակով բանկը ստեղծել է ավելի քան 100 աշխատակիցներից բաղկացած միջմասնագիտական  խումբ՝ ներքին եւ հաճախորդների սպասարկման սերվիսներում գեներատիվ ԱԲ-ի ներդրման ուղղությամբ աշխատելու համար։
Գրասենյակը ծառայելու է որպես միասնական կետ բանկի աշխատակիցների համար՝ ԱԲ-ի օգտագործման առաջարկներ եւ հարցումներ ներկայացնելու համար։

07.01.2026 | 10:38 Главная страница / Новости / Финтех /
CaixaBank создал Офис искусственного интеллекта (ИИ) с целью обеспечения соответствия нормативным требованиям всех корпоративных проектов с использованием ИИ.
Стратегический план CaixaBank на 2025-2027 годы включает инициативы по обновлению существующих каналов и развитию новых коммерческих возможностей и возможностей клиентского обслуживания посредством генеративного ИИ. С этой целью банк собрал мультидисциплинарную рабочую группу из более чем 100 человек для работы над внедрением генеративного ИИ во внутренних и клиентских сервисах.
Офис станет единой точкой контакта, куда все сотрудники банка будут направлять предложения и заявки по использованию ИИ.