#Յունիբանկ #պարտատոմս
Սա Յունիբանկի կողմից պարտատոմսերի 10-րդ թողարկումն է: Մեկ պարտատոմսի անվանական արժեքը կազմում է 100 դոլար, գնման նվազագույնը ծավալը՝ 1 000 դոլար: Պարտատոմսերի շրջանառության ժամկետը կազմում է 36 ամիս: Պարտատոմսերը կարելի է ձեռքբերել Յունիբանկի գլխամասային գրասենյակում կամ 51 մասնաճյուղերից ցանկացածում:
«Ֆիզիկական անձանց բանկային ավանդների հատուցումը երաշխավորելու մասին» ՀՀ օրենքի համաձայն, բանկի կողմից թողարկված անվանական պարտատոմսերով ներգրավված դրամական միջոցները համարվում են երաշխավորված բանկային ավանդ եւ երաշխավորված են «Ավանդների հատուցումը երաշխավորող հիմնադրամի» կողմից:

Юнибанк выпустил долларовые облигации с доходностью 5,25%
Юнибанк объявил о запуске нового транша долларовых облигаций с годовой доходностью в 5,25% и ежеквартальной выплатой купонного дохода.
В банке отметили, что облигации будут размещены до 15.12.19 года.
Это 10-й выпуск облигаций банком. Номинальная стоимость одной облигации составляет $100, минимальный объем покупки - $1000. Срок обращения облигаций - 36 месяцев. Облигации можно приобрести в головном офисе Юнибанка или в любом из 51 филиала банка.
У облигаций высокая надежность - согласно закону РА «О гарантировании возмещения банковских вкладов физических лиц», они гарантированы Фондом гарантирования возмещения вкладов Армении.