ՀՀ Կառավարությունը հաստատել է 2007-2009 թթ. ծախսերի միջնաժամկետ ծրագիրը
Երեւան, 8 հունիսի, /ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ/ Հայաստանի կառավարությունն այսօր հաստատել է 2007-2009 թթ. ծախսերի միջնաժամկետ ծրագիրը, որը մինչեւ հուլիսի 1-ը կներկայացվի խորհրդարան:
Ինչպես հայտնեց ՀՀ ֆինանսների եւ էկոնոմիկայի փոխնախարար Պավել Սաֆարյանը, միջնաժամկետ ծրագրի հիման վրա կհաշվարկվի 2007 թվականի պետբյուջեն:
Ծրագրի համաձայն, ներքին համախառն արդյունքի /ՀՆԱ/ տարեկան միջին աճը կկազմի 6%, ինֆլյացիան` 3%: 2007 թվականի պետբյուջեի հարկային մուտքերը նախատեսված են 421 մլրդ դրամի չափով, 2008 թվականին` 471 մլրդ դրամ, իսկ 2009-ին` 522 մլրդ դրամ:

Правительство Армении утвердило среднесрочную программу расходов на 2007-2009 гг.
Ереван, 8 июня. /Медиамакс/. Правительство Армении утвердило сегодня среднесрочную программу расходов на 2007-2009 гг., которая до 1 июля будет представлена на рассмотрение парламента.
Как сообщил сегодня замминистра финансов и экономики Павел Сафарян, на основе среднесрочной программы будет рассчитан государственный бюджет на 2007 год.
Согласно программе, в 2007-2009 гг. среднегодовой рост ВВП в Армении составит 6%, инфляция - 3%. Налоговые поступления в госбюджет в 2007 году запланированы на уровне 421 млрд. драмов, в 2008 году - 471 млрд. драмов, а в 2009 году - 522 млрд. драмов.
Согласно положениям среднесрочной программы расходов, в 2009 году минимальная зарплата в Армении увеличится до 30 тысяч драмов вместо действующих 15 тысяч.