Առէկսիմբանկի կողմից շահած կրթաթոշակով ուսանողը տպագրել է իր առաջին գիրքը
Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի խմբի կողմից անցկացված «Երկրի մասշտաբով` յուրաքանչյուր ուսանողի օգտին» մրցույցի շրջանակներում շահած միանվագ կրթաթոշակով Միքայել Մալխասյանը տպագրել է իր առաջին գիրքը` «Օշական» վերնագրով:
Գիրքը նվիրվում է հայ գրատպության հիմնադրման 500-ամյակին, հայտնել են բանկում:
«Ես խորապես շնորհակալ եմ Առէկսիմբանկին իմ գիտական աշխատանքը արժանվույնս գնահատելու համար: Շնորհիվ ձեզ ես կատարեցի իմ առաջին գրքի թողարկման հետ կապված բոլոր ծախսերը: Հուսով եմ, որ բանկը հետագայում եւս կշարունակի աջակցել սկսնակ գիտնականներին` այդպիսով նպաստելով հայկական գիտության զարգացմանը», - գրել էր Միքայել Մալխասյանը բանկին ուղղված իր շնորհակալական նամակում:
Բանկն իր սոցիալական ծրագրի շրջանակներում շնորհում է անվանական միանվագ կրթաթոշակներ հանրապետության տարբեր բուհերի ուսանողներին եւ ասպիրանտներին:

На полученную от Арэксимбанкa стипендию студент опубликовал свою первую книгу
Микаэл Малхасян, победивший в акции «В масштабах страны - в интересах каждого студента» и получивший от Арэксимбанка именную стипендию, опубликовал свою первую книгу «Ошакан».
Книга посвящена 500-летию основания армянского книгопечатания, сообщили в банке.
«Я очень благодарен Арэксимбанку за достойную оценку моей научной работы. Благодаря вам я смог оплатить расходы по выпуску своей первой книги. Надеюсь, что банк и дальше будет помогать начинающим ученым, тем самым внося свой вклад в развитие армянской науки»,- написал всвоем  благодарственном письме банку Микаэл Малхасян.
В рамках своей социальной программы «Aрэксимбанк-Группа Газпромбанка»  вручает именные единовременные стипендии студентам и аспирантам различных вузов страны.