Ծառայողական քննության արդյունքում պատժվել են ՊԵԿ տեսուչները
Երեւան/Մեդիամաքս/.ՀՀ վարչապետի հանձնարարականով իրականացվել է ծառայողական քննության, որի արդյունքում պատժվել են ՀՀ պետեկամուտների կոմիտեի հարկային տեսուչները:
Ինչպես տեղեկացնում է Մեդիամաքս-ը, այս մասին այսօր կառավարության նիստում ասել է ՊԵԿ նախագահի տեղակալ Արմեն Ալավերդյանը:
Նրա խոսքերով, «Առավոտ» օրաթերթը հրապարակել էր հարկային տեսուչների ոչ պատշաճ վարքագճի մասին մի նյութ, որի հիման վրա իրականացվել է քննություն, եւ արդյունքում մեղավոր անձինք ենթարկվել են պատասխանատվության:
ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը նկատել է, որ «երբ հրապարակումներում կան փաստեր, որոնք համապատասխանում են իրականությանը, ապա իշխանությունները պարտավոր են ձեռնարկել միջոցառումներ եւ պատժել պատասխանատուներին»:

По итогам служебного расследования наказаны инспекторы налоговой службы Армении
Ереван /Медиамакс/.По поручению премьер-министра Армении было проведено служебное расследование, в результате которого получили наказание налоговые иснпекторы Комитета госдоходов Армении.
Как сообщает Медиамакс, об этом сегодня в ходе заседания правительства заявил заместитель председателя Комитета госдоходов Армен Алавердян.
По его словам, газета “Аравот” опубликовала материал о ненадлежащем поведении налоговых инспекторов, на основе которого было проведено расследование, и в результате виновные были привлечены к ответственности.
Премьер-министр Армении Тигран Саргсян заметил, что “когда в публикациях есть сооответсвующие реальности факты, власти обязаны предпринять шаги и наказать виновных».