«Forbes-ի կողմից օգտագործված ցուցանիշները վերաբերում են ճգնաժամային 2009 թվականին»
Երեւան: Մեդիամաքս: Forbes ամսագրի ավագ խմբագրի կողմից Հայաստանին աշխարհի վատագույն տնտեսությունների ցուցակում ընդգրկելը արտացոլում է Հայաստանի առջեւ դրված մարտահրավերները եւ ոչ թե մեր երկրին բնորոշ դիրքը, այսօր ասել է ՀՀ ֆինանսների նախարար Վաչե Գաբրիելյանը:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, այսօր Երեւանում տեղի ունեցած մամլո ասուլիսին Վաչե Գաբրիելյանն ասել է, որ ամսագրի կողմից հիմք ընդունված ցուցանիշները վերաբերում են ճգնաժամային 2009 թվականին եւ «լավագույնս չեն բնութագրում տնտեսության վիճակը»:
Ըստ Վաչե Գաբրիելյանի, չնայած լուրջ փորձությանը, Հայաստանին հաջողվեց մակրոտնտեսական կայունություն ապահովել, ինչը բարձր գնահատվեց միջազգային կառույցների կողմից:
Forbes-ի ավագ խմբագիր Դենիել Ֆիշերը Հայաստանը ընդգրկել է «աշխարհի վատագույն տնտեսությունը ունեցող» 10 երկրների ցուցակում՝ շնորհելով Հայաստանին 2-րդ հորիզոնականը:

Показатели, использованные Forbes, касаются кризисного 2009 года, заявил министр финансов Армении
Ереван/Медиамакс/. Включение Армении в десятку наихудших экономик мира, составленную старшим редактором Forbes отражает вызовы, стоящие перед Арменией, а не позицию, присущую нашей стране, сказал сегодня министр финансов Армении Ваче Габриелян.
Как сообщает Медиамакс, Ваче Габриелян сказал, что показатели, взятые журналом за основу, касаются кризисного 2009 года и «не отражают сегодняшнее состояние экономики».
По словам министра, несмотря на серьезные испытания, Армении удалось сохранить макроэкономическую стабильность, и это было по достоинству оценено международными структурами.
Старший редактор Forbes Дэниел Фишер поставил Армению на второе место в списке 10 стран с «наихудшими экономиками в мире».