HSBC-ն արդեն չորրորդ անգամ փոխում է իր զարգացման ծրագրերը Ռուսաստանում
Երեւան/Մեդիամաքս/. HSBC բանկի ռուսաստանյան “դուստրը” հրաժարվում է մանրածախ ծառայություներից եւ private banking-ից` շեշտը դնելով կորպորատիվ հատվածի եւ ներդրումային բանկինգի վրա: Ինչպես այսօր գրել է РБК Daily թերթը, Ռուսաստանում աշխատանքի ընթացքում HSBC-ն արդեն չորրորդ անգամ է փոխում զարգացման ծրագրերը:
HSBC-ն արեւմտյան միակ «դուստր» բանկն է Ռուսաստանում, որտեղ 2001 թվականից սկսած վեց անգամ փոխվել են վարչության նախագահներն ու մի քանի անգամ վերանայվել են զարգացման ծրագրերը, նշում է թերթը: Սկզբում բանկը մտադիր էր Ռուսաստանում աշխատել խոշոր կորպորատիվ հաճախորդների հետ, իսկ 2005թ. որոշեց ակտիվ զարգացնել ներդրումային բանկինգը: 2008-ից 2010 թվականներին բանկը կառուցեց մանրածախ եւ մասնաճյուղային ցանց, իսկ նախորդ տարի հայտարարեց հիփոթեքային ուղղության զարգացման մասին:

HSBC в четвертый раз меняет планы по развитию в России
Ереван/Медиамакс/. Российская «дочка» банка HSBC отказывается от работы с розницей и private banking, упор будет делаться на корпоративный сектор и инвестбанк. Как пишет сегодня газета РБК Daily,
за время работы в России HSBC уже в четвертый раз меняет планы по развитию.
HSBC стал единственной западной «дочкой», где с 2001 года шесть раз сменились председатели правления и несколько раз пересматривались планы своего развития, отмечает газета. Сначала банк намеревался работать в России с крупными корпоративными клиентами, а в 2005 году решил активно развивать инвестбанкинг. С 2008 по 2010гг. банк строил розницу и филиальную сеть, а в прошлом году заявил о развитии ипотеки.