«Անելիք Բանկը» վերսկսում է ավտովարկավորումը
Երեւան/Մեդիամաքս/. «Անելիք Բանկ» ՓԲԸ-ն վերսկսում է ավտոմեքենաների եւ այլ տրանսպորտային միջոցների ձեռք բերման վարկավորումը:
Վարկը կտրամադրվի ոչ միայն առաջնային, այլ նաեւ երկրորդային շուկաներից տրանսպորտային միջոցներ գնելիս:
Առաջնային շուկայի համար վարկերը կտրամադրվեն տարեկան սկսած 15 %-ից, իսկ երկրորդային շուկայի համար`սկսած 18 %-ից:
Առաջնային շուկայից տրանսպորտային միջոց ձեռք բերելու դեպքում վարկի մարման առավելագույն ժամկետը սահմանվել է 5 տարի, իսկ երկրորդային շուկայի դեպքում` 3 տարի:
«Երկրորդային շուկայից արտասահմանյան ավտոմեքենա գնելիս վարկառուն կարող է նաեւ ավտովարկ ստանալ 10 տարուց ավել վաղեմություն ունեցող ավտոմեքենայի համար: Անհրաժեշտ է միայն, որ վարկը ամբողջապես մարելու պահին ավտոմեքենայի տարիքը չգերազանցի 15 տարին”,- ասաց  «Անելիք Բանկ»-ի վարկավորման վարչության ղեկավար Հայկ Գրիգորյանը:

«Банк Анелик» возобновляет автокредитование
Ереван/Медиамакс/. «Банк Анелик» объявил о возобновлении автокредитования, в рамках которого автомобили можно будет приобрести как с первичного, так и вторичного рынка.
Как сообщили Медиамакс в пресс-службе банка, для первичного рынка годовая процентная ставка установлена в размере от 15-и % (максимальный срок погашения 5 лет),  для вторичного рынка - от 18-и % (максимальный срок погашения 3 года).
По словам руководителя кредитного управления ЗАО «Банк Анелик» Гайка Григоряна,   отличительной особенностью программы автокредитования является возможность получения кредита для покупки  автомобиля иностранного производства старше 10-и лет. В то же время, к сроку полного погашения кредита возраст автомобиля не должен превышать 15 лет.