“Ամերիաբանկը” հայտարարել է “ՀՀ բանկային համակարգը 100 տարի անց” թեմայով մրցույթի հաղթողներին
Երեւան/Մեդիամաքս/. “Ամերիաբանկը” ամփոփել է “Հայաստանի բանկային համակարգը 100 տարի անց” թեմայով ուսանողական էսսեների մրցույթի արդյունքները:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքսը, “Ամերիաբանկի” զարգացման գծով տնօրեն Տիգրան Ջրբաշյանը նշել է, որ ժյուրիի անդամները հաճելիորեն զարմացած են ուսանողների աշխատանքներից, որոնք բարձր պրոֆեսիոնալ մոտեցում են ցուցաբերել տվյալ մրցույթին եւ հանգամանորեն պատրաստվել են դրան:
“Ամերիաբանկի” մարդկային ռեսուրսների կառավարման դեպարտամենտի պետ Արմինե Ղազարյանի խոսքերով, մրցույթին մասնակցել են Հայաստանի 5 բուհերի ուսանողներ: Ստացվել է 52 աշխատանք, որոնցից առաջին 3-ը ստացել են, համապատասխանաբար, 300 հազար, 200 հազար եւ 100 հազար դրամ: Առաջին տեղը զբաղեցրել է Երեւանի պետական համալսարանի (ԵՊՀ) ուսանող Էդգար Հովհաննիսյանի, երկրորդ` նույնպես ԵՊՀ ուսանողուհի Լենա Հովհաննիսյանի, իսկ երրորդը` Երեւանի տնտեսագիտական համալսարանի ուսանող Մանուկ Խուդոյանի աշխատանքը: Մնացած մասնակիցները հուշանվերներ են ստացել բանկից:
Մրցույթի մասնակիցներին առաջարկվել է նաեւ երկարաժամկետ պրակտիկա անցնել «Ամերիաբանկում»` հետագայում աշխատանքի տեղավորման հնարավորությամբ:

«Америабанк» назвал победителей студентческого конкурса на тему «Банковская система РА через 100 лет»
23.12.2010 | 16:01 Главная страница / Новости / Новости /
Ереван/Медиамакс/. «Америабанк» подвел итоги конкурса эссе среди студентов армянских вузов на тему «Банковская система Армении через 100 лет».
Как сообщает Медиамакс, директор по развитию «Америабанка» Тигран Джрбашян отметил, что члены жюри были приятно удивлены работами студентов, которые проявили высокий профессиональный подход к данному конкурсу и основательно к нему подготовились.
По словам начальника департамента по управлению человеческими ресурсами «Америабанка» Армине Казарян, в конкурсе участвовали студенты 5 вузов Армении. Было получено 52 работ, из которых первые три получили, соответственно, 300 тыс., 200 тыс. и 100 тыс. драмов. Первое место заняла работа студента Ереванского государственного университета (ЕГУ) Эдгара Ованисяна, второе – также студентки ЕГУ Лены Ованисян, а третье– эссе студента Ереванского экономического университета Манука Худояна. Остальные участники получили памятные призы от банка.
Победителям конкурса было также предложено пройти долгосрочную практику в «Америабанке» с возможным дальнейшим трудоустройством.