ԲՀԿ-ն կներկայացնի մի շարք օրինագծեր, որոնք կխթանեն ՓՄՁ զարգացումը
Երեւան/Մեդիամաքս/. «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցությունը /ԲՀԿ/ ԱԺ քննարկմանը կներկայացնի մի շարք օրինագծեր, որոնք կխթանեն Հայաստանում փոքր եւ միջին ձեռնարկատիրության /ՓՄՁ/ զարգացումը:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, այդ մասին այսօր Երեւանում հայտարարել է ԲՀԿ խորհրդարանական խմբակցության անդամ Վարդան Բոստանջյանը:
Նրա խոսքերով, Հայաստանում փոքր եւ միջին բիզնեսին բաժին է ընկնում ՀՆԱ 40%-ը, մինչդեռ եվրոպական երկրներում այդ ցուցանիշը հասնում է 70%-ի:
Վարդան Բոստանջյանը տեղեկացրել է, որ ԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանը խնդիր է առաջադրել մշակել օրինագծերի փաթեթ` ՓՄՁ զարգացման համար բարենպաստ տնտեսական մթնոլորտ ստեղծելու նպատակով:

ППА представит ряд законопроектов, стимулирующих развитие МСБ в Армении
Ереван /Медиамакс/. Партия «Процветающая Армения» (ППА) представит на рассмотрение парламента страны ряд законопроектов, стимулирующих развитие в Армении малого и среднего бизнеса (МСБ).
Как сообщает Медиамакс, об этом сегодня в Ереване заявил член парламентской фракции ППА Вардан Бостанджян.
По его словам, на долю малого и среднего бизнеса в Армении приходится до 40% ВВП, в то время, как в европейских странах этот показатель достигает 70%.
Вардан Бостанджян сообщил, что лидер ППА Гагик Царукян поставил задачу разработать пакет законопроектов, призванных сформировать благоприятную для развития МСБ экономическую атмосферу.