«Յունիբանկն» այս տարի նախատեսում է ստանալ 3 մլրդ դրամի շահույթ
Ինչպես Մեդիամաքս-ին հայտնել են բանկի մամուլի ծառայությունում, այդ մասին «Յունիբանկ» ՓԲԸ բաժնետերերի տարեկան ժողովում հայտարարել է բանկի խորհրդի նախագահ Գագիկ Զաքարյանը: Նրա խոսքերով, նման արդյունքի համար նախադրյալներ են ստեղծվել բանկի նախորդ տարվա հաջող գործունեության արդյունքում:
2009թ. վերջում «Յունիբանկի» ակտիվները կազմել են 108 մլրդ դրամ` 2008թ. համեմատ ավելանալով 59%-ով: Վարկային ներդրումները հաշվետու ժամանակահատվածում ավելացել են 40%-ով` կազմելով 66,7 մլրդ դրամ: Ֆիզիկական անձանց ժամկետային ավանդները 2009թ. կազմել են 45,5 մլրդ դրամ (աճը` 40%), իսկ իրավաբանական անձանց ավանդները` 10.7 մլրդ դրամ (աճը` 181,5%): 2009թ. ցպահանջ ավանդների ծավալը կազմել է 12 մլրդ դրամ` աճելով 15,4%-ով:
2009թ. իրականացվել է հաճախորդների սպասարկման 1,7 մլն գործարք: Ներկայումս Հայաստանում գործում են «Յունիբանկի» 63 բանկոմատներ ու 495 POS-տերմինալներ:

«Юнибанк» планирует в 2010 году прибыль на уровне 3 млрд. драмов
Как сообщили Медиамакс в пресс-службе банка, об этом на годовом собрании акционеров ЗАО «Юнибанк» заявил председатель Совета банка Гагик Закарян. По его словам, предпосылки для такого результата созданы в результате успешной деятельности банка в 2009 году.
Активы «Юнибанка» на конец 2009 года составили 108 млрд. драмов, увеличившись по сравнению с 2008 годом на 59%. При этом кредитные вложения увеличились в отчетный период на 40%, составив 66,7 млрд. драмов. Срочные депозиты физических лиц составили в 2009 году 45,5 млрд. драмов при росте в 40%, а юридических лиц  - 10,7 млрд. драмов (рост 181,5%). Объем депозитов до востребования в 2009 году составил 12 млрд. драмов, увеличившись на 15,4%.
В 2009 году банком было осуществленно 1,7 млн. операций по обслуживанию клиентов. На сегодняшний день в Армении действует 63 банкомата и 495 POS-терминалов «Юнибанка».