Ավելացվել է «Կասկադ Ինշուրանսի» կանոնադրական կապիտալը
Երեւան /Մեդիամաքս/. Բաժնետերերն ավելացրել են «Կասկադ Ինշուրանս» ՓԲԸ կանոնադրական կապիտալը, որը ներկայումս կազմում է 1.187.956.000 դրամ (ավելի քան $ 3 մլն):
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությունը, կապիտալի ավելացումը կատարվել է ընկերության բաժնետերերի` «Կասկադ Կապիտալ Հոլդինգս» ՓԲԸ եւ Վերակառուցման եւ զարգացման եվրոպական բանկի /ՎԶԵԲ/ կողմից:
«Մեր ամերիկյան եւ եվրոպական բաժնետերերի լրացուցիչ ներդրումներն ամրապնդում են մեր կայունությունը եւ ստեղծում են աճի համար բարենպաստ միջավայր` դինամիկ զարգացող շուկայում»,- ասել է «Կասկադ Կապիտալ Հոլդինգս»-ի գործադիր տնօրեն Ջոնաթան Սթարքը:
«Կասկադ Ինշուրանսի» գործադիր տնօրեն Գառնիկ Տոնոյանը նշել է, որ «չնայած ֆինանսական ճգնաժամին, ապահովագրական ոլորտի միջնաժամկետ եւ երկարաժամկետ հեռանկարները բավականին լավատեսական են»: Նա նշել է, որ կապիտալի հավելումը «կամրապնդի ընկերության ֆինանսական հզորությունը եւ լրացուցիչ նախադրյալներ կստեղծի հետագա զարգացման համար»:

Акционеры пополнили уставной капитал «Каскад Иншуранс»
Ереван, 20 января. /Медиамакс/. Акционеры пополнили уставной капитал ЗАО «Каскад Иншуранс», который составляет в настоящее время 1,187,956,000 драмов (более $ 3 млн).
Как сообщает агентство Медиамакс, пополнение капитала осуществлено акционерами компании - ЗАО «Каскад Капитал Холдингс» и Европейским банком реконструкции и развития (ЕБРР).
«Дополнительные инвестиции наших американских и европейских акционеров укрепляют нашу стабильность и создают благоприятную среду для роста на динамичном, развивающемся рынке», - сказал исполнительный директор «Каскад Капитал Холдингс» Джонатан Старк.
Исполнительный директор «Каскад Иншуранс» Гарник Тоноян отметил, что «несмотря на финансовый кризис, средне- и долгосрочные перспективы страховой сферы довольны оптимистические». Он отметил, что пополнение капитала «укрепит финансовую мощь компании и создат предпосылки для ее дальнейшего развития».