Հունիսի 19-21-ը Ստեփանակերտում տեղի կունենա տնտեսական ֆորում
Երեւան /Մեդիամաքս/. BRIDGE ARTSAKH տնտեսական ֆորումը կկայանա հունիսի 19-21-ը Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության /ԼՂՀ/ մայրաքաղաք Ստեփանակերտում:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄՍՔՍ գործակալությունը, “Պետություն եւ բիզնես. երկխոսությունից գործընկերության” թեմայով ֆորումին կմասնակցեն ձեռնարկատերեր, ԼՂՀ-ի եւ Հայաստանի նախարարությունների եւ գերատեսչությունների ղեկավարներ, հայկական սփյուռքի ներկայացուցիչներ:
BRIDGE ARTSAKH-ը կոչված է ձեռնարկատերերին ծանոթացնելու Լեռնային Ղարաբաղի սոցիալ-տնտեսական ներուժին: Ֆորումի ընթացքում նախատեսվում է քննարկել ԼՂՀ ներդրումային գրավչության հարցերը, ժամանակակից բիզնեսի խնդիրներն ու հեռանկարները, ձեռնարկատերերի օժանդակության ֆինանսական գործիքները, տրանսպորտային համակարգի զարգացումը, ԼՂՀ-ում ներգնա զբոսաշրջության զարգացման հեռանկարները եւ այլ հարցեր:
Ֆորումի կազմակերպիչներն են Հայաստանի արդյունաբերողների եւ գործարարների միությունը եւ “Մաստեր” միջազգային ինտեգրման աջակցության կենտրոնը:

19-21 июня в Степанакерте пройдет экономический форум
Ереван /Медиамакс/. Экономический форум BRIDGE ARTSAKH пройдет 19-21 июня в столице Нагорно-Карабахской Республики (НКР) Степанакерте.
Как сообщает агентство Медиамакс, форум пройдет под темой «Государство и бизнес: от диалога к партнерству», в нем примут участие предприниматели, руководители министерств и ведомств НКР и Армении, представители армянской диаспоры.
BRIDGE ARTSAKH призван ознакомить предпринимателей с социально-экономическим потенциалом Нагорного Карабаха. В ходе форума планируется обсудить вопросы инвестиционной привлекательности НКР, проблемы и перспективы современного бизнеса, финансовые инструменты для поддержки предпринимателей, развитие транспортной системы, перспективы развития въездного туризма в НКР и другие вопросы.
Организаторами форума являются Союз промышленников и предпринимателей Армении и Центр содействия международной интеграции «Мастер».