Telcell-ը հատուկ մրցանակ է սահմանել “Ես հաղթահարում եմ ճգնաժամը” ուսանողական մրցույթի համար
Երեւան /Մեդիամաքս/. Telcell վճարային համակարգը հատուկ մրցանակ է սահմանել “Ես հաղթահարում եմ ճգնաժամը” ուսանողական ռեֆերատների մրցույթի լավագույն աշխատանքներից մեկի համար:
Մրցույթի նախաձեռնողներն եւ “Մեդիամաքս” գործակալությունը եւ Banks.am պորտալը, ՀՀ կառավարությունն ու Կենտրոնական բանկը:
Մրցույթի կազմակերպիչները հայտարարել են, որ շահագրգիռ կազմակերպություններն ու ընկերությունները կարող են սահմանել սեփական մրցանակներն ուսանողների համար: Առաջինն արձագանքել է Telcell վճարային համակարգը. ընկերության տնօրեն Արամ Ազատյանն այսօր ասել է, որ Telcell-ը սահմանում է 50 հազար դրամ մրցանակ, որը հանձնվելու է մրցութային հանձնաժողովի կողմից ընտրված աշխատանքներից մեկի հեղինակին:
“Մենք որոշեցինք մեր ավանդը ներդնել, քանի որ այս մրցույթը համարում ենք ակտիվ եւ մտածող երկտասարդությանն առաջ մղելու լավ միջոց: Հուսով եմ, որ մեր սահմանած մրցանակը լրացուցիչ խթան կհանդիսանա մրցույթին ուսանողների ակտիվ մասնակցության համար”,- ասել է Արամ Ազատյանը:

Telcell учредила специальную премию для студенческого конкурса «Я побеждаю кризис»
Ереван /Медиамакс/. Платежная система Telcell учредила специальную премию для одной из лучших работ конкурса студенческих рефератов «Я побеждаю кризис».
Инициаторами проведения конкурса выступили агентство Медиамакс и портал Banks.am, Правительство и Центральный банк Армении.
Лучшие рефераты будут опубликованы на портале Banks.am, а обладатели первого, второго и третьего мест будут награждены денежными премиями в размере 150, 100 и 75 тысяч драмов. Авторы лучших работ встретятся с премьер-министром Армении Тиграном Саргсяном, министрами экономического блока и членами Совета Центрального банка.
Организаторы конкурса заявили, что заинтересованные организации и компании могут учредить свои премии для студентов. Первой откликнулась платежная система Telcell - директор компании Арам Азатян сказал сегодня, что Telcell учреждает премию в размере 50 тысяч драмов, которая будет вручена одной из работ, отобранных конкурсной комиссией.
«Мы решили внести свой вклад, поскольку считаем данный конкурс хорошим способом для мотивации активной и думающей молодежи. Надеюсь, что учрежденная нами премия послужит дополнительным стимулом для активного участия студентов в конкурсе», - сказал Арам Азатян.