Իդրամը եւ Glovo-ն համագործակցության հուշագիր ստորագրեցին Բարսելոնայում
Glovo Retail Media Day 2026-ի շրջանակում Իդրամն ու Glovo-ն Բարսելոնա քաղաքում՝ Glovo ընկերության գլխամասային գրասենյակում, կնքել են համագործակցության հուշագիր, որի շրջանակում շուտով Glovo հավելվածում հնարավոր կլինի վճարումներ կատարել Idram&IDBank հավելվածի միջոցով՝ վճարման տարբերակ ընտրելով Իդրամը։
Համագործակցությունը նպատակ ունի հայ օգտատերերի համար ստեղծել ավելի հարմար, արագ եւ անվտանգ թվային փորձառություն՝ համատեղելով երկու ընկերությունների կայուն էկոհամակարգերը։
Նոր համագործակցության շրջանակում Իդրամի օգտատերերի համար հասանելի կլինեն Glovo հարթակի հատուկ առաջարկներն ու բացառիկ առավելությունները, իսկ երկու ընկերությունները միասին պարբերաբար կիրականացնեն տարբեր նախաձեռնություններ եւ արշավներ օգտատերերի համար։
Իդրամի կոմերցիոն տնօրեն Գրիգորի Յոլյանի խոսքով՝ այս համագործակցությունն արտացոլում է Հայաստանում նորարարական եւ հաճախորդակենտրոն թվային փորձառություններ ստեղծելու երկու ընկերությունների ընդհանուր տեսլականը․
«Իդրամում մենք միշտ ձգտում ենք մեր օգտատերերին առաջարկել ոչ միայն վճարային ծառայություններ, այլեւ ամբողջական եւ արժեք ստեղծող փորձառություններ։ Մեզ համար հատկապես կարեւոր է, որ Հայաստանից դուրս գործող եւ միլիոնավոր օգտատերերի վստահությունը վայելող նման մեծ գործընկերն ընտրել է համագործակցել հենց Իդրամի հետ, եւ շուտով մեր օգտատերերը Glovo-ի հավելվածում վճարելիս կարող են վճարման տարբերակ ընտրել Իդրամը։ Սա եւս մեկ անգամ ցույց է տալիս, որ հայկական թվային էկոհամակարգը զարգանում է եւ կարող է հետաքրքիր ու արժեքավոր համագործակցություններ ստեղծել միջազգային խաղացողների հետ»,- նշել է Գրիգորի Յոլյանը։
Glovo-ում եւս կարեւորում են համագործակցության ռազմավարական նշանակությունը հայկական շուկայի համար․
«Glovo-ում մենք մշտապես փնտրում ենք ուղիներ՝ մեր հարթակն ավելի հասանելի, հարմար եւ շահավետ դարձնելու օգտատերերի համար։ Իդրամի հետ համագործակցությունը, որը Հայաստանում ամենավստահելի եւ լայնորեն օգտագործվող վճարային համակարգերից մեկն է, ռազմավարական քայլ է, որը թույլ կտա մեր հաճախորդներին առաջարկել ավելի մեծ արժեք։ Ուրախ ենք՝ մեկնարկելու այս համագործակցությունը եւ ստեղծելու իրական առավելություններ, բացառիկ արշավներ եւ անվտանգ ծառայություններ Հայաստանի օգտատերերի համար»,- ասել է Glovo Armenia-ի գործող գլխավոր տնօրեն Թամար Գոճաօղլանեանը։
Համագործակցության արդյունքում ընկերությունները նախատեսում են տարվա ընթացքում իրականացնել մի շարք համատեղ նախաձեռնություններ՝ ուղղված հաճախորդների փորձառության բարելավմանն ու թվային ծառայությունների զարգացմանը Հայաստանում։

18.06.2026 | 18:25 Главная страница / Новости /
В рамках Glovo Retail Media Day 2026 в головном офисе Glovo в Барселоне компании Idram и Glovo подписали меморандум о сотрудничестве. В рамках партнерства в ближайшее ремя пользователи смогут осуществлять платежи в приложении Glovo через приложение Idram&IDBank.
Целью сотрудничества является создание более удобного, быстрого и безопасного цифрового пользовательского опыта для пользователей в Армении путем объединения мощных экосистем двух компаний.
В рамках нового партнерства пользователи Idram получат доступ к специальным предложениям и эксклюзивным преимуществам на платформе Glovo. При этом обе компании будут регулярно запускать совместные инициативы и кампании, направленные на создание более интересных и ценных предложений для пользователей.
По словам Коммерческого директора Idram Григория Йоляна, это сотрудничество отражает общее видение двух компаний, направленное на создание инновационного и клиентоориентированного цифрового опыта в Армении:
«В Idram мы всегда стремимся предлагать нашим пользователям не просто платежные услуги, а полноценный и ценный опыт. Для нас особенно важно, что такой крупный международный партнер, работающий за пределами Армении и пользующийся доверием миллионов пользователей, выбрал для сотрудничества именно Idram, и вскоре наши пользователи смогут выбирать Idram в качестве способа оплаты в приложении Glovo. Это еще раз доказывает, что армянская цифровая экосистема развивается и способна создавать интересные и ценные партнерства с международными игроками», — отметил Григорий Йолян.
В Glovo также подчеркнули стратегическую важность данного партнерства для армянского рынка.
«В Glovo мы постоянно ищем способы сделать нашу платформу более доступной, удобной и выгодной для наших пользователей. Партнерство с Idram, одной из самых надежных и широко используемых платежных систем в Армении, - это стратегический шаг, который позволит нам приносить еще больше пользы клиентам. Мы рады запустить это сотрудничество и создать значимые преимущества, эксклюзивные кампании и безопасные сервисы для пользователей по всей Армении», - отметила Тамар Коджаогланян, генеральный директор Glovo в Армении.
В рамках сотрудничества компании планируют в течение года реализовать ряд совместных инициатив, направленных на улучшение качества обслуживания клиентов и содействие развитию цифровых услуг в Армении.