«Մի դրամի ուժը». 4.479.792 դրամ է ուղղվել Armenia Tree Project-ին
4.479.792 ՀՀ դրամ․ սա նոյեմբեր ամսվա ընթացքում «Մի դրամի ուժի» կուտակած գումարն է, որը փոխանցվել է Armenia Tree Project բարեգործական հիմնադրամի «Տնամերձ տնկարաններ» ծրագրին։
Շահառու 113 գյուղաբնակ ընտանիք, ըստ ծրագրի, աջակցություն կստանա տնամերձ հողամասերում տնկարաններ ստեղծելու համար, իսկ «Մի դրամի ուժի» ֆինանսավորմամբ այդ տնկարաններում աճեցված տնկիները գնվելու եւ օգտագործվելու են անտառապատման նպատակով։
Իդրամից եւ IDBankից տեղեկացնում են, որ դեկտեմբեր ամսվա ընթացքում կուտակված ողջ գումարը կփոխանցվի «Մարզերի երեխաները մարզերում» հիմնադրամի «ԴեմԱռԴեմ․ Սերունդների երկխոսություն» ամենամյա մարզային ֆորումին, որի նպատակն է ներկայանալու հարթակ տրամադրել բոլոր այն երեխաներին, որոնք յուրահատուկ փորձառություն ու ասելիք ունեն եւ իրենց գործունեության ոլորտներում արդեն իսկ հասցրել են հաջողություններ գրանցել։
Իդրամի եւ IDBank-ի հաղորդակցության եւ սոցիալական պատասխանատվության ծրագրերի վարչության ղեկավար Տաթեւիկ Վարդեւանյանը վստահ է՝ այս համագործակցությունը լրացուցիչ ոգեւորություն ու լիցքեր է հաղորդելու մարզաբնակ երիտասարդությանը՝ շարունակելու ապագա կերտել հենց իրենց հարազատ ծննդավայրում․
«Սա շատ կարեւոր խնդիր է, որ մեր երիտասարդությունը իր լավագույն ապագան պատկերացնի հենց այնտեղ, որտեղ ծնվել, ապրում է։ Ժամանակակից հնարավորությունները վաղուց են ապացուցել՝ հաջողություններ, կրթություն, կարիերա եւ իհարկե կոմունիկացիաներ ստեղծելու համար այլեւս պարտադիր չէ մայրաքաղաք տեղափոխվել։ Իսկ ՄԵՄ-ի նման հիմնադրամների շնորհիվ մարզաբնակ մեր երեխաները, երիտասարդները ձեռք են բերում այդ ամենին հասնելու համար անհրաժեշտ գիտելիքներ, հմտություններ ու փորձառություն»։
Ըստ ՄԵՄ ՀԿ Նախագահ Արամայիս Մարգարյանի՝ նման համագործակցությունները շատ կարեւոր են, քանզի գործ ունենք նույն թիրախային լսարանի՝ երեխաների ու նույն առարկայական տիրույթի՝ ավագ ու կրտսեր սերնդի կրթության ու համագործակցային մշակույթի հետ․
«Վստահ եմ, որ համատեղ ջանքերի արդյունքում ունենալու ենք ավելի մոտիվացված, համագործակցող թվային ու ֆինանսապես գրագետ հարյուրավոր կրտսեր ու ավագ սերնդի ներկայացուցիչներ»։
««Մի դրամի ուժի» բարի կամքի դեսպանների բանակն օր օրի ավելանում է, իսկ դա նշանակում է, որ գալիք տարում մենք էլ ավելի շատ երազանքների ենք օգնելու իրականանալ։ Մեր բարի գործերին միանալու համար շատ բան անելու կարիք չկա․ ընդամենը Ձեր բոլոր վճարումները կատարեք Idram&IDBank հավելվածով, IDBanking.am առցանց հարթակով, Իդրամի եւ IDBank-ի տերմինալներով, եւ Ձեր յուրաքանչյուր վճարման դիմաց ընկերությունները մեկ դրամ կուղղեն մեր երկրի համար կարեւոր ծրագրերին»,- ասվում է հաղորդագրությունում։

«Сила одного драма»։ 4 479 792 драма - фонду Armenia Tree Project
4 479 792 драмов - это сумма, накопленная в рамках инициативы «Сила одного драма» за ноябрь, которая была передана на программу «Приусадебные питомники» благотворительного фонда Armenia Tree Project.
В программу включены 113 сельских семей, которые получают поддержку для выращивания посадочного материала и создания питомников на участках рядом с домом. Выращенный в этих питомниках посадочный материал будет выкуплен и использован для лесонасаждения при финансировании программы «Сила одного драма».
Из Idram и IDBank сообщают, что вся сумма, накопленная в декабре, будет передана на ежегодный региональный форум «Face to Face: Диалог поколений» фонда «Дети регионов в регионах» (MEM). Цель форума - предоставить платформу для самовыражения всем детям, которые имеют уникальный опыт, идеи и уже достигли успехов в своих областях деятельности.
Руководитель отдела коммуникаций и программ социальной ответственности Idram и IDBank, Татевик Вардеванян, уверена, что это сотрудничество станет дополнительным стимулом для молодежи из регионов продолжать строить свое будущее в родных краях.
«Это крайне важный вопрос, чтобы наша молодежь могла представить свое лучшее будущее именно там, где родилась и живет. Современные возможности давно доказали, что для достижения успехов, получения образования, построения карьеры и, конечно же, создания коммуникаций больше не обязательно переезжать в столицу. А благодаря таким фондам, как MEM, дети и молодежь из регионов приобретают необходимые знания, навыки и опыт для достижения всех этих целей».
По словам президента НПО MEM Арамаиса Маргаряна, такие сотрудничества имеют огромное значение, так как они направлены на одну и ту же целевую аудиторию - детей, и охватывают одну и ту же предметную сферу - образование старшего и младшего поколений, а также культуру сотрудничества.
«Уверен, что совместными усилиями мы получим сотни более мотивированных, взаимодействующих, цифрово и финансово грамотных представителей младшего и старшего поколений», - подчеркнул Арамаис Маргарян.
Армия послов доброй воли программы «Сила одного драма» с каждым днем растет, а это значит, что в следующем году мы поможем осуществить еще больше мечт. Чтобы присоединиться к добрым делам «Силы одного драма», многого не требуется. Просто совершайте все ваши платежи с помощью приложения Idram&IDBank, онлайн-платформ IDBanking.am, banking.idram.am, через терминалы Idram и IDBank, и за каждый Ваш платеж компании пожертвуют один драм на реализацию важных программ и инициатив.