Պտուղ-բանջարեղենի եւ խաղողի մթերման համար բյուջետային երաշխիքներ կտրամադրվեն
01.08.2024 | 14:08 Գլխավոր էջ / Նորություններ /
Կառավարության նիստում ընդունվել է համապատասխան որոշումը, որով հնարավորություն կտրվի նաեւ ներգրավել լրացուցիչ վարկային միջոցներ՝ ընթացիկ տարվա խաղողի մթերումների գործընթացն ապահովելու նպատակով, իսկ պտուղ-բանջարեղենի մթերումներ իրականացնող վարկառուներին հնարավորություն կտրվի պտուղ-բանջարեղենի գնումներ կատարելու նպատակով տրամադրվող վարկերից բացի ներգրավել լրացուցիչ վարկեր՝ մթերված պտուղ-բանջարեղենի վերամշակումից ստացվող պատրաստի արտադրանքի տարայավորման համար անհրաժեշտ ապակե բանկաների, կափարիչների, ասեպտիկ պարկերի եւ դրանց տարաների ձեռքբերման համար։
Բացի այդ սառնարանային պահպանության եւ արտահանման գործունեություն իրականացնող կազմակերպություններին հնարավորություն կտրվի պտուղ-բանջարեղենի եւ խաղողի լրացուցիչ գնումներ կատարելու նպատակով մինչեւ հոկտեմբերի 1-ը կնքել պայմանագրեր եւ ապահովել դրանց արժեքի վճարումները։